UD Vall de Uxo – Torrent
Ultimele 5 / 5: UD Vall de Uxo marchează 1.6 și primește 0.4. Torrent 1.0 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 38% · Egal 31% · Oaspete 31%
Goluri / meci
1.6 + 1.0
Peste 2.5
2.45 · forma 40% / 40%
GG
Da 2.10 · Nu 1.66
Analiză UD Vall de Uxo – Torrent
UD Vall de Uxo o primește pe Torrent duminică, 18 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
UD Vall de Uxo are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 2 goluri primite (1,6 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Torrent are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 5 goluri primite (1,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, UD Vall de Uxo stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 15.08.2026, Torrent 0–2 UD Vall de Uxo. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.40 / 2.90 / 2.90. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 38% pentru UD Vall de Uxo, 31% pentru egal și 31% pentru Torrent. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.45 și sub 2.5 la 1.46, adică 37% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.10 și Nu la 1.66.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 0,70) și cele deduse din cote (1,16 – 1,03) și ajunge la 1,23 goluri estimate pentru UD Vall de Uxo și 0,86 pentru Torrent, adică 2,09 în total. Cu aceste valori, UD Vall de Uxo câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Torrent câștigă în 26%. Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 15,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | UD Vall de Uxo | Torrent |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-2-0 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 2,20 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,23 | 0,86 |
| Șanse de victorie (model) | 45% | 26% |
Goluri estimate
1,23 – 0,86 · total 2,09
1X2 model
45% · 29% · 26%
Peste 2.5 model
35% · cotă corectă 2.86
GG model
41% · cotă corectă 2.44
Sub 2.5: 65% · Peste 2.5: 35% · total goluri în 90 de minute
| UD Vall de . ↓ / Torrent → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 12,4 | 10,6 | 4,6 | 1,3 | 0,3 | 0,0 |
| 1 | 15,2 | 13,1 | 5,6 | 1,6 | 0,3 | 0,1 |
| 2 | 9,4 | 8,0 | 3,5 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 3,8 | 3,3 | 1,4 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 1,2 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri UD Vall de Uxo, coloane = goluri Torrent.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.31 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.46 e sub ea, deci plătește prea puțin. Nu marchează ambele (NG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.66 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (15,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 15.08.26 | Torrent – UD Vall de Uxo | 0–0 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe UD Vall de Uxo – Torrent?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă UD Vall de Uxo – Torrent?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre UD Vall de Uxo – Torrent?
Cotele 1X2 sunt 2.40 / 2.90 / 2.90. Fără marjă, asta înseamnă 38% pentru UD Vall de Uxo, 31% egal și 31% pentru Torrent, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în UD Vall de Uxo – Torrent?
Modelul nostru estimează 2,09 goluri (1,23 pentru UD Vall de Uxo, 0,86 pentru Torrent). Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor este 1–0.