Pasaia KE – SD Beasain
Ultimele 5 / 5: Pasaia KE marchează 1.8 și primește 1.6. SD Beasain 1.0 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 38% · Egal 29% · Oaspete 33%
Goluri / meci
1.8 + 1.0
Peste 2.5
— · forma 60% / 40%
GG
—
Analiză Pasaia KE – SD Beasain
Pasaia KE o primește pe SD Beasain sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:30 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Pasaia KE are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 8 goluri primite (1,8 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. SD Beasain are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Pasaia KE stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Pasaia KE a câștigat 1, SD Beasain a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 29.03.2025, s-a terminat SD Beasain 4–0 Pasaia KE.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.10 / 2.77. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 38% pentru Pasaia KE, 29% pentru egal și 33% pentru SD Beasain. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Pasaia KE și 1,30 pentru SD Beasain, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, Pasaia KE câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 24%, iar SD Beasain câștigă în 29%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Pasaia KE | SD Beasain |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 2,00 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,70 | 1,30 |
| Șanse de victorie (model) | 47% | 29% |
Goluri estimate
1,70 – 1,30 · total 3,00
1X2 model
47% · 24% · 29%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
59% · cotă corectă 1.69
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| Pasaia KE ↓ / SD Beasain → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,0 | 6,5 | 4,2 | 1,8 | 0,6 | 0,2 |
| 1 | 8,5 | 11,0 | 7,2 | 3,1 | 1,0 | 0,3 |
| 2 | 7,2 | 9,4 | 6,1 | 2,6 | 0,9 | 0,2 |
| 3 | 4,1 | 5,3 | 3,4 | 1,5 | 0,5 | 0,1 |
| 4 | 1,7 | 2,3 | 1,5 | 0,6 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,6 | 0,8 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Pasaia KE, coloane = goluri SD Beasain.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Pasaia KE. Pasaia KE primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: SD Beasain. SD Beasain primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.75 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 29.03.25 | SD Beasain – Pasaia KE | 1–0 | 4–0 |
| 16.11.24 | Pasaia KE – SD Beasain | 2–1 | 4–1 |
| 13.04.24 | SD Beasain – Pasaia KE | 0–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Pasaia KE – SD Beasain?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Pasaia KE – SD Beasain?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Pasaia KE – SD Beasain?
Cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.10 / 2.77. Fără marjă, asta înseamnă 38% pentru Pasaia KE, 29% egal și 33% pentru SD Beasain, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Pasaia KE – SD Beasain?
Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,70 pentru Pasaia KE, 1,30 pentru SD Beasain). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.