Folgore Caratese – Treviso FBC
Ultimele 5 / 5: Folgore Caratese marchează 0.8 și primește 1.0. Treviso FBC 0.6 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 32% · Egal 31% · Oaspete 37%
Goluri / meci
0.8 + 0.6
Peste 2.5
2.32 · forma 40% / 20%
GG
Da 2.00 · Nu 1.73
Analiză Folgore Caratese – Treviso FBC
Folgore Caratese o primește pe Treviso FBC sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:30 (ora României), în Serie C (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Folgore Caratese are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 5 goluri primite (0,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Treviso FBC are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 3 goluri primite (0,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 13.05.2026, Folgore Caratese 2–0 Treviso FBC. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.87 / 3.00 / 2.45. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 32% pentru Folgore Caratese, 31% pentru egal și 37% pentru Treviso FBC. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.32 și sub 2.5 la 1.51, adică 39% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.00 și Nu la 1.73.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 0,80) și cele deduse din cote (1,08 – 1,19) și ajunge la 0,89 goluri estimate pentru Folgore Caratese și 0,99 pentru Treviso FBC, adică 1,88 în total. Cu aceste valori, Folgore Caratese câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 32%, iar Treviso FBC câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 29%, GG are 37%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 15,3%.
| Indicator | Folgore Caratese | Treviso FBC |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 1-3-1 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 40% | 20% |
| % GG | 60% | 20% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 0,89 | 0,99 |
| Șanse de victorie (model) | 31% | 37% |
Goluri estimate
0,89 – 0,99 · total 1,88
1X2 model
31% · 32% · 37%
Peste 2.5 model
29% · cotă corectă 3.45
GG model
37% · cotă corectă 2.70
Sub 2.5: 71% · Peste 2.5: 29% · total goluri în 90 de minute
| Folgore Car. ↓ / Treviso FBC → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 15,3 | 15,1 | 7,5 | 2,5 | 0,6 | 0,1 |
| 1 | 13,6 | 13,4 | 6,7 | 2,2 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 6,0 | 6,0 | 3,0 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 1,8 | 1,8 | 0,9 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Folgore Caratese, coloane = goluri Treviso FBC.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,50 goluri, cotele doar 2,26. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 32% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.35 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.51 e peste ea, deci are valoare. Nu marchează ambele (NG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.73 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 0–0 (15,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 13.05.26 | Folgore Caratese – Treviso FBC | — | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Folgore Caratese – Treviso FBC?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Folgore Caratese – Treviso FBC?
Meciul face parte din Serie C (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Folgore Caratese – Treviso FBC?
Cotele 1X2 sunt 2.87 / 3.00 / 2.45. Fără marjă, asta înseamnă 32% pentru Folgore Caratese, 31% egal și 37% pentru Treviso FBC, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Folgore Caratese – Treviso FBC?
Modelul nostru estimează 1,88 goluri (0,89 pentru Folgore Caratese, 0,99 pentru Treviso FBC). Peste 2.5 goluri are 29%, GG are 37%, iar cel mai probabil scor este 0–0.