Valle de Egues – CD Huarte
Ultimele 5 / 5: Valle de Egues marchează 1.6 și primește 1.8. CD Huarte 0.8 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 47% · Egal 27% · Oaspete 26%
Goluri / meci
1.6 + 0.8
Peste 2.5
1.90 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.77 · Nu 1.95
Analiză Valle de Egues – CD Huarte
Valle de Egues o primește pe CD Huarte sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:45 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Valle de Egues are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 9 goluri primite (1,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. CD Huarte are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Valle de Egues a câștigat 1, CD Huarte a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 4. Ultima întâlnire, pe 27.02.2026, s-a terminat Valle de Egues 2–1 CD Huarte.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.92 / 3.35 / 3.45. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 47% pentru Valle de Egues, 27% pentru egal și 26% pentru CD Huarte. Favorită e Valle de Egues. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.90 și sub 2.5 la 1.80, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.77 și Nu la 1.95.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,30) și cele deduse din cote (1,53 – 1,08) și ajunge la 1,52 goluri estimate pentru Valle de Egues și 1,19 pentru CD Huarte, adică 2,71 în total. Cu aceste valori, Valle de Egues câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 25%, iar CD Huarte câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,0%.
| Indicator | Valle de Egues | CD Huarte |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 0-3-2 |
| Puncte / meci | 1,00 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,52 | 1,19 |
| Șanse de victorie (model) | 45% | 30% |
Goluri estimate
1,52 – 1,19 · total 2,71
1X2 model
45% · 25% · 30%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Valle de Eg. ↓ / CD Huarte → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,7 | 7,9 | 4,7 | 1,9 | 0,6 | 0,1 |
| 1 | 10,1 | 12,0 | 7,2 | 2,8 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 7,7 | 9,1 | 5,4 | 2,2 | 0,6 | 0,2 |
| 3 | 3,9 | 4,6 | 2,8 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 1,5 | 1,8 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,4 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Valle de Egues, coloane = goluri CD Huarte.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Valle de Egues. Valle de Egues primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Valle de Egues e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.25 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 27.02.26 | Valle de Egues – CD Huarte | 0–0 | 2–1 |
| 18.10.25 | CD Huarte – Valle de Egues | 0–1 | 3–1 |
| 14.03.25 | CD Huarte – Valle de Egues | 0–1 | 2–1 |
| 01.11.24 | Valle de Egues – CD Huarte | 1–0 | 2–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Valle de Egues – CD Huarte?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:45, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Valle de Egues – CD Huarte?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Valle de Egues – CD Huarte?
Cotele 1X2 sunt 1.92 / 3.35 / 3.45. Fără marjă, asta înseamnă 47% pentru Valle de Egues, 27% egal și 26% pentru CD Huarte, cu Valle de Egues favorită la cota 1.92.
Câte goluri se așteaptă în Valle de Egues – CD Huarte?
Modelul nostru estimează 2,71 goluri (1,52 pentru Valle de Egues, 1,19 pentru CD Huarte). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.