Sâmbătă17 octombrie
Live 144 Pune pont

Spania Am.Spania Am. · Tercera Division

UC Ceares – Gijon Industrial

UC Ceares
EÎÎÎÎ
13:00 Duminică, 18 octombrie
Gijon Industrial
EVÎEÎ
12.47 X3.00 22.70
1X1.26 X21.58 121.27

Ultimele 5 / 5: UC Ceares marchează 1.4 și primește 2.4. Gijon Industrial 1.6 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 37% · Egal 30% · Oaspete 33%

Goluri / meci

1.4 + 1.6

Peste 2.5

2.10 · forma 80% / 80%

GG

Da 1.88 · Nu 1.83

Analiză UC Ceares – Gijon Industrial

UC Ceares o primește pe Gijon Industrial duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

UC Ceares are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 12 goluri primite (1,4 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Gijon Industrial are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 8 goluri primite (1,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Gijon Industrial stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, UC Ceares a câștigat 2, Gijon Industrial a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 26.04.2026, s-a terminat Gijon Industrial 2–1 UC Ceares.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.00 / 2.70. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 37% pentru UC Ceares, 30% pentru egal și 33% pentru Gijon Industrial. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.10 și sub 2.5 la 1.64, adică 44% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.88 și Nu la 1.83.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 2,00) și cele deduse din cote (1,25 – 1,18) și ajunge la 1,37 goluri estimate pentru UC Ceares și 1,59 pentru Gijon Industrial, adică 2,96 în total. Cu aceste valori, UC Ceares câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Gijon Industrial câștigă în 43%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,3%.

Statistici-cheie
IndicatorUC CearesGijon Industrial
Meciuri analizate55
V-E-Î0-1-41-2-2
Puncte / meci0,201,00
Goluri marcate (medie)7 (1,4)8 (1,6)
Goluri primite (medie)12 (2,4)8 (1,6)
% Peste 2.580%80%
% GG80%60%
Victorii H2H (3 meciuri)21
Goluri estimate (model)1,371,59
Șanse de victorie (model)33%43%

Goluri estimate

1,37 – 1,59 · total 2,96

1X2 model

33% · 24% · 43%

Peste 2.5 model

57% · cotă corectă 1.75

GG model

59% · cotă corectă 1.69

Distribuția golurilor
5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
UC Ceares ↓ / Gijon Indus. →012345
0 5,2 8,2 6,6 3,5 1,4 0,4
1 7,1 11,3 9,0 4,8 1,9 0,6
2 4,9 7,7 6,1 3,3 1,3 0,4
3 2,2 3,5 2,8 1,5 0,6 0,2
4 0,8 1,2 1,0 0,5 0,2 0,1
5 0,2 0,3 0,3 0,1 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri UC Ceares, coloane = goluri Gijon Industrial.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: UC Ceares. UC Ceares primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Gijon Industrial. Gijon Industrial primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,50 goluri, cotele doar 2,43. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: UC Ceares 33%, egal 24%, Gijon Industrial 43%. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), iar cota 2.10 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.88 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
1.6
2.4
Primite / meci
1.6
0%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
80%
80%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe UC Ceares – Gijon Industrial?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă UC Ceares – Gijon Industrial?

Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre UC Ceares – Gijon Industrial?

Cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.00 / 2.70. Fără marjă, asta înseamnă 37% pentru UC Ceares, 30% egal și 33% pentru Gijon Industrial, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în UC Ceares – Gijon Industrial?

Modelul nostru estimează 2,96 goluri (1,37 pentru UC Ceares, 1,59 pentru Gijon Industrial). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Tercera Division
17.10
16:45
Valle de Egues – CD Huarte 2–1
17.10
17:30
Pasaia KE – SD Beasain 2.272.85
17.10
18:00
Alaves C – SD Leioa 2.153.05
17.10
18:00
Fuenlabrada – Pozuelo Alarcon 1.694.30
17.10
18:00
Mexico FC SAD – Real Aranjuez 1.803.85
17.10
18:00
Atletico Bembibre – Arandina 2.602.85