Duminică18 octombrie
Live 154 Pune pont

IrlandaIrlanda · National League (F)

Shelbourne (F) - Wexford Youths (F)

Statistici și rezultat final · marți, 18 august

IrlandaNational League (F) · Irlanda Final
Shelbourne (F)
VVVVE
Final1-0Pauză 1-0
Wexford Youths (F)
VÎVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Shelbourne (F) 77%Egal 14%Wexford Youths (F) 8%

Shelbourne (F) 1-0 Wexford Youths (F): statisticile meciului

Meciul s-a terminat Shelbourne (F) 1-0 Wexford Youths (F) (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 66% pentru victoria lui Shelbourne (F), iar cotele fără marjă 77%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 3,5 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 31%), iar GG n-a ieșit (NG avea 39%). Scorul exact 1-0 avea 7,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (5-3) și 3 cartonașe galbene (2-1).

Shelbourne (F)în meciWexford Youths (F)
5
Cornere
3
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Shelbourne (F) vs Wexford Youths (F)

Shelbourne (F) marchează 2,4 goluri pe meci și primește 0,6. Wexford Youths (F) marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,8. La Wexford Youths (F), 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Wexford Youths (F) nu a câștigat niciuna dintre ultimele 5 întâlniri.

~3,5goluri estimate
69%peste 2,5 goluri
61%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Shelbourne (F)ultimele 5Wexford Youths (F)
2,60
Puncte / meci
1,80
2,4
Goluri marcate / meci
2,2
0,6
Goluri primite / meci
1,8
4
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
60%
3
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Shelbourne (F) și ultimele 5 Wexford Youths (F), în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Shelbourne (F)4-1-0

V
Bohemians (F) - Shelbourne (F)15.08.26 · National League (F)
1-2
V
Shelbourne (F) - Peamount United (F)08.08.26 · National League (F)
2-0
V
Shelbourne (F) - Cork City (F)05.08.26 · National League (F)
3-0
V
Bohemians (F) - Shelbourne (F)01.08.26 · Cupa FAI (F)
1-4
E
Treaty United (F) - Shelbourne (F)25.07.26 · National League (F)
1-1

Wexford Youths (F)3-0-2

V
Wexford Youths (F) - Treaty United (F)15.08.26 · National League (F)
4-2
Î
Wexford Youths (F) - Athlone Town (F)08.08.26 · National League (F)
0-3
V
Cork City (F) - Wexford Youths (F)25.07.26 · National League (F)
1-3
Î
Sligo Rovers (F) - Wexford Youths (F)11.07.26 · National League (F)
1-0
V
Shamrock Rovers (F) - Wexford Youths (F)27.06.26 · National League (F)
2-4

Întâlniri directe Shelbourne (F) - Wexford Youths (F)

Shelbourne (F) 3Egal 2Wexford Youths (F) 0
E
Wexford Youths (F) - Shelbourne (F)21.03.2026 · pauză 1-1
1-1

V/E/Î din perspectiva Shelbourne (F). 2 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Shelbourne (F) - Wexford Youths (F)

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Shelbourne (F)1.1677% fără marjă
X · Egal6.2514% fără marjă
2 · Wexford Youths (F)11.008% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X —
X2 4.00
12 1.05

Goluri

Sub 2.5 2.85
Peste 2.5 1.30

Ambele marchează

GG Da 1.70
GG Nu 2.00

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.72
Pauză peste 1.5 1.95

Analiza de dinainte de meci

Shelbourne (F) - Wexford Youths (F) s-a jucat marți, 18 august, în National League (F) (Irlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Shelbourne (F) n-a pierdut niciunul (patru victorii și un egal). Golaveraj: 12-3. Wexford Youths (F) vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Shelbourne (F) a câștigat de 3 ori, Wexford Youths (F) niciodată, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Wexford Youths (F) - Shelbourne (F) 1-1, pe 21 martie 2026.

Shelbourne (F) pleacă favorită, la cota 1.16. Egalul e la 6.25, iar Wexford Youths (F) la 11.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 77% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.30, iar GG la 1.70.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,4 pentru Shelbourne (F) și 1,1 pentru Wexford Youths (F). Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 66% la victorie, față de 77%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Shelbourne (F), modelul calculează 66%. Cota de 1.16 e sub cea corectă (1.52) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 69% în model, dar la 1.30 plătește sub cota corectă de 1.45. Ambele marchează (GG): 61% în model, cota corectă ar fi 1.64. Cota 1.70 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Shelbourne (F) - Wexford Youths (F)

Goluri estimate: 2,42 Shelbourne (F) și 1,10 Wexford Youths (F), total 3,52. 1X2 în model: 66% · 18% · 16%. Peste 2,5: 69% (cotă corectă 1.45). GG: 61% (cotă corectă 1.64). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
18%2
22%3
19%4
28%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 31% · peste 2,5: 69% (verde).

Scoruri probabile

2-19,5%2-08,7%1-17,9%3-17,7%1-07,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Wexford Youths (F). Wexford Youths (F) a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză1-0
Cornere5-3
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startShelbourne (F) · 1.16
Goluri estimate~3,5
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Shelbourne (F) - Wexford Youths (F)?

S-a jucat marți, 18 august, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Shelbourne (F) - Wexford Youths (F)?

În National League (F) (Irlanda).

Unde s-a jucat Shelbourne (F) - Wexford Youths (F)?

Pe Tolka Park, în Dublin, marți, 18 august, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Shelbourne (F) - Wexford Youths (F)?

Shelbourne (F) pleca favorită, la cota 1.16. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Shelbourne (F) - Wexford Youths (F)?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,5.

Alte meciuri din National League (F)

Toată liga →