Alverca U19 – Clube Oriental de Lisboa U19
Ultimele 5 / 5: Alverca U19 marchează 0.6 și primește 1.8. Clube Oriental de Lisboa U19 1.4 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 31% · Egal 28% · Oaspete 41%
Goluri / meci
0.6 + 1.4
Peste 2.5
— · forma 40% / 80%
GG
—
Analiză Alverca U19 – Clube Oriental de Lisboa U19
Alverca U19 o primește pe Clube Oriental de Lisboa U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Liga U19 (Portugalia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Alverca U19 are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 9 goluri primite (0,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Clube Oriental de Lisboa U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 7 goluri primite (1,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Clube Oriental de Lisboa U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Alverca U19 a câștigat 0, Clube Oriental de Lisboa U19 a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 1. Ultima întâlnire, pe 09.11.2024, s-a terminat Alverca U19 2–2 Clube Oriental de Lisboa U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.90 / 3.25 / 2.20. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 31% pentru Alverca U19, 28% pentru egal și 41% pentru Clube Oriental de Lisboa U19. Favorită e Clube Oriental de Lisboa U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,00 goluri estimate pentru Alverca U19 și 1,60 pentru Clube Oriental de Lisboa U19, adică 2,60 în total. Cu aceste valori, Alverca U19 câștigă în 24% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Clube Oriental de Lisboa U19 câștigă în 51%. Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 11,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Alverca U19 | Clube Oriental de Lisboa U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-2-3 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 0,40 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 60% | 80% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,00 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 24% | 51% |
Goluri estimate
1,00 – 1,60 · total 2,60
1X2 model
24% · 25% · 51%
Peste 2.5 model
48% · cotă corectă 2.08
GG model
50% · cotă corectă 2.00
Sub 2.5: 52% · Peste 2.5: 48% · total goluri în 90 de minute
| Alverca U19 ↓ / Clube Orien. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,4 | 11,9 | 9,5 | 5,1 | 2,0 | 0,6 |
| 1 | 7,4 | 11,9 | 9,5 | 5,1 | 2,0 | 0,6 |
| 2 | 3,7 | 5,9 | 4,8 | 2,5 | 1,0 | 0,3 |
| 3 | 1,2 | 2,0 | 1,6 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Alverca U19, coloane = goluri Clube Oriental de Lisboa U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Alverca U19. Alverca U19 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Clube Oriental de Lisboa U19 are 51% în model (cotă corectă 1.96), iar cota 2.20 e peste ea, deci are valoare. Peste 1.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Scorul cel mai probabil: 0–1 (11,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 09.11.24 | Alverca U19 – Clube Oriental de Lisboa U19 | 0–1 | 2–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Alverca U19 – Clube Oriental de Lisboa U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Alverca U19 – Clube Oriental de Lisboa U19?
Meciul face parte din Liga U19 (Portugalia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Alverca U19 – Clube Oriental de Lisboa U19?
Cotele 1X2 sunt 2.90 / 3.25 / 2.20. Fără marjă, asta înseamnă 31% pentru Alverca U19, 28% egal și 41% pentru Clube Oriental de Lisboa U19, cu Clube Oriental de Lisboa U19 favorită la cota 2.20.
Câte goluri se așteaptă în Alverca U19 – Clube Oriental de Lisboa U19?
Modelul nostru estimează 2,60 goluri (1,00 pentru Alverca U19, 1,60 pentru Clube Oriental de Lisboa U19). Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 0–1.