Brazilia · Brasileiro - Serie A
Remo – RB Bragantino
Ultimele 5 / 5: Remo marchează 0.6 și primește 1.2. RB Bragantino 1.4 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 30% · Egal 27% · Oaspete 44%
Goluri / meci
0.6 + 1.4
Peste 2.5
1.75 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.61 · Nu 2.22
Analiză Remo – RB Bragantino
Remo o primește pe RB Bragantino luni, 19 octombrie, ora 01:30 (ora României), în Brasileiro - Serie A (Brazilia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Remo are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 6 goluri primite (0,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. RB Bragantino are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 7 goluri primite (1,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, RB Bragantino stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 20.04.2026, RB Bragantino 4–2 Remo. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.50 / 2.17. După ce scoatem marja (aproximativ 5,9% pe piața asta), rămân 30% pentru Remo, 27% pentru egal și 44% pentru RB Bragantino. Favorită e RB Bragantino. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.75 și sub 2.5 la 2.10, adică 55% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.61 și Nu la 2.22.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,30) și cele deduse din cote (1,27 – 1,59) și ajunge la 1,14 goluri estimate pentru Remo și 1,44 pentru RB Bragantino, adică 2,58 în total. Cu aceste valori, Remo câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 26%, iar RB Bragantino câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,4%.
| Indicator | Remo | RB Bragantino |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-2-3 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 0,40 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 60% | 80% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,14 | 1,44 |
| Șanse de victorie (model) | 30% | 44% |
Goluri estimate
1,14 – 1,44 · total 2,58
1X2 model
30% · 26% · 44%
Peste 2.5 model
48% · cotă corectă 2.08
GG model
52% · cotă corectă 1.92
Sub 2.5: 52% · Peste 2.5: 48% · total goluri în 90 de minute
| Remo ↓ / RB Braganti. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,6 | 10,9 | 7,9 | 3,8 | 1,4 | 0,4 |
| 1 | 8,6 | 12,4 | 9,0 | 4,3 | 1,5 | 0,4 |
| 2 | 4,9 | 7,1 | 5,1 | 2,5 | 0,9 | 0,3 |
| 3 | 1,9 | 2,7 | 1,9 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 0,5 | 0,8 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Remo, coloane = goluri RB Bragantino.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,30 goluri, cotele doar 2,86. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. RB Bragantino e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.34 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 20.04.26 | RB Bragantino – Remo | 2–2 | 4–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Remo – RB Bragantino?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 01:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Remo – RB Bragantino?
Meciul face parte din Brasileiro - Serie A (Brazilia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Remo – RB Bragantino?
Cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.50 / 2.17. Fără marjă, asta înseamnă 30% pentru Remo, 27% egal și 44% pentru RB Bragantino, cu RB Bragantino favorită la cota 2.17.
Câte goluri se așteaptă în Remo – RB Bragantino?
Modelul nostru estimează 2,58 goluri (1,14 pentru Remo, 1,44 pentru RB Bragantino). Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 1–1.