Sâmbătă17 octombrie
Live 255 Pune pont

FrantaFranta · Championnat National U19

Reims U19 – Nancy Lorraine U19

Reims U19
ÎVEÎE
16:00 Duminică, 18 octombrie
Nancy Lorraine U19
ÎVVVÎ
12.27 X3.60 22.55
1X1.39 X21.49 121.21

Ultimele 5 / 5: Reims U19 marchează 1.8 și primește 2.4. Nancy Lorraine U19 1.4 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 40% · Egal 25% · Oaspete 35%

Goluri / meci

1.8 + 1.4

Peste 2.5

1.50 · forma 80% / 60%

GG

Da 1.47 · Nu 2.50

Analiză Reims U19 – Nancy Lorraine U19

Reims U19 o primește pe Nancy Lorraine U19 duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Reims U19 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 12 goluri primite (1,8 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Nancy Lorraine U19 are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 8 goluri primite (1,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Nancy Lorraine U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.27 / 3.60 / 2.55. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 40% pentru Reims U19, 25% pentru egal și 35% pentru Nancy Lorraine U19. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.50 și sub 2.5 la 2.35, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.47 și Nu la 2.50.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 1,90) și cele deduse din cote (1,63 – 1,53) și ajunge la 1,66 goluri estimate pentru Reims U19 și 1,71 pentru Nancy Lorraine U19, adică 3,37 în total. Cu aceste valori, Reims U19 câștigă în 37% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Nancy Lorraine U19 câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,8%.

Statistici-cheie
IndicatorReims U19Nancy Lorraine U19
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-23-0-2
Puncte / meci1,001,80
Goluri marcate (medie)9 (1,8)7 (1,4)
Goluri primite (medie)12 (2,4)8 (1,6)
% Peste 2.580%60%
% GG100%60%
Goluri estimate (model)1,661,71
Șanse de victorie (model)37%40%

Goluri estimate

1,66 – 1,71 · total 3,37

1X2 model

37% · 23% · 40%

Peste 2.5 model

65% · cotă corectă 1.54

GG model

66% · cotă corectă 1.52

Distribuția golurilor
3%0
12%1
20%2
22%3
18%4
25%5+

Sub 2.5: 35% · Peste 2.5: 65% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Reims U19 ↓ / Nancy Lorra. →012345
0 3,4 5,9 5,0 2,9 1,2 0,4
1 5,7 9,8 8,3 4,8 2,0 0,7
2 4,7 8,1 6,9 3,9 1,7 0,6
3 2,6 4,5 3,8 2,2 0,9 0,3
4 1,1 1,9 1,6 0,9 0,4 0,1
5 0,4 0,6 0,5 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Reims U19, coloane = goluri Nancy Lorraine U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Reims U19. Reims U19 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Nancy Lorraine U19. Nancy Lorraine U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Reims U19 37%, egal 23%, Nancy Lorraine U19 40%. Peste 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.50 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.47 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
1.4
2.4
Primite / meci
1.6
20%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
60%
100%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Reims U19 – Nancy Lorraine U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Reims U19 – Nancy Lorraine U19?

Meciul face parte din Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Reims U19 – Nancy Lorraine U19?

Cotele 1X2 sunt 2.27 / 3.60 / 2.55. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru Reims U19, 25% egal și 35% pentru Nancy Lorraine U19, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Reims U19 – Nancy Lorraine U19?

Modelul nostru estimează 3,37 goluri (1,66 pentru Reims U19, 1,71 pentru Nancy Lorraine U19). Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Championnat National U19
18.10
16:00
C Chartres U19 – Caen U19 4.301.55
18.10
16:00
FC Rouen U19 – Dunkerque U19 1.973.10
18.10
16:00
Lille U19 – Orleans U19 1.594.35