Franta · Championnat National U19
Olympique Lyon U19 – Pontarlier U19
Ultimele 5 / 5: Olympique Lyon U19 marchează 1.8 și primește 1.8. Pontarlier U19 0.6 / 3.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 61% · Egal 21% · Oaspete 17%
Goluri / meci
1.8 + 0.6
Peste 2.5
1.52 · forma 80% / 80%
GG
Da 1.66 · Nu 2.10
Analiză Olympique Lyon U19 – Pontarlier U19
Olympique Lyon U19 o primește pe Pontarlier U19 duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Olympique Lyon U19 are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 9 goluri primite (1,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pontarlier U19 are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 16 goluri primite (0,6 marcate și 3,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Olympique Lyon U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.46 / 4.20 / 5.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 61% pentru Olympique Lyon U19, 21% pentru egal și 17% pentru Pontarlier U19. Favorită e Olympique Lyon U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.52 și sub 2.5 la 2.32, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.66 și Nu la 2.10.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,50 – 1,20) și cele deduse din cote (2,10 – 1,03) și ajunge la 2,30 goluri estimate pentru Olympique Lyon U19 și 1,11 pentru Pontarlier U19, adică 3,41 în total. Cu aceste valori, Olympique Lyon U19 câștigă în 64% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Pontarlier U19 câștigă în 17%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,7%.
| Indicator | Olympique Lyon U19 | Pontarlier U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-3-1 | 0-1-4 |
| Puncte / meci | 1,20 | 0,20 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 16 (3,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 80% | 40% |
| Goluri estimate (model) | 2,30 | 1,11 |
| Șanse de victorie (model) | 64% | 17% |
Goluri estimate
2,30 – 1,11 · total 3,41
1X2 model
64% · 19% · 17%
Peste 2.5 model
67% · cotă corectă 1.49
GG model
60% · cotă corectă 1.67
Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute
| Olympique L. ↓ / Pontarlier . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,3 | 3,7 | 2,0 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 7,6 | 8,4 | 4,7 | 1,7 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 8,7 | 9,7 | 5,4 | 2,0 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 6,7 | 7,4 | 4,1 | 1,5 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 3,9 | 4,3 | 2,4 | 0,9 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 1,8 | 2,0 | 1,1 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Olympique Lyon U19, coloane = goluri Pontarlier U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Olympique Lyon U19. Olympique Lyon U19 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Pontarlier U19. Pontarlier U19 primește 3,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,70 goluri, cotele doar 3,12. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. Olympique Lyon U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Olympique Lyon U19 are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.46 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.52 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), iar cota 1.66 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Olympique Lyon U19 – Pontarlier U19?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Olympique Lyon U19 – Pontarlier U19?
Meciul face parte din Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Olympique Lyon U19 – Pontarlier U19?
Cotele 1X2 sunt 1.46 / 4.20 / 5.20. Fără marjă, asta înseamnă 61% pentru Olympique Lyon U19, 21% egal și 17% pentru Pontarlier U19, cu Olympique Lyon U19 favorită la cota 1.46.
Câte goluri se așteaptă în Olympique Lyon U19 – Pontarlier U19?
Modelul nostru estimează 3,41 goluri (2,30 pentru Olympique Lyon U19, 1,11 pentru Pontarlier U19). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 2–1.