Mirandes B – UD Santa Marta
Ultimele 5 / 5: Mirandes B marchează 0.8 și primește 1.0. UD Santa Marta 1.4 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 33% · Egal 30% · Oaspete 37%
Goluri / meci
0.8 + 1.4
Peste 2.5
2.25 · forma 20% / 60%
GG
Da 1.95 · Nu 1.76
Analiză Mirandes B – UD Santa Marta
Mirandes B o primește pe UD Santa Marta duminică, 18 octombrie, ora 17:30 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Mirandes B are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 5 goluri primite (0,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. UD Santa Marta are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, UD Santa Marta stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Mirandes B a câștigat 1, UD Santa Marta a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 03.04.2026, s-a terminat Mirandes B 2–3 UD Santa Marta.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.70 / 3.00 / 2.47. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 33% pentru Mirandes B, 30% pentru egal și 37% pentru UD Santa Marta. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.25 și sub 2.5 la 1.55, adică 41% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.95 și Nu la 1.76.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,20) și cele deduse din cote (1,13 – 1,19) și ajunge la 1,06 goluri estimate pentru Mirandes B și 1,19 pentru UD Santa Marta, adică 2,25 în total. Cu aceste valori, Mirandes B câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 29%, iar UD Santa Marta câștigă în 39%. Peste 2.5 goluri are 39%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,3%.
| Indicator | Mirandes B | UD Santa Marta |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 20% | 60% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,06 | 1,19 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 39% |
Goluri estimate
1,06 – 1,19 · total 2,25
1X2 model
32% · 29% · 39%
Peste 2.5 model
39% · cotă corectă 2.56
GG model
45% · cotă corectă 2.22
Sub 2.5: 61% · Peste 2.5: 39% · total goluri în 90 de minute
| Mirandes B ↓ / UD Santa Ma. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 10,5 | 12,5 | 7,5 | 3,0 | 0,9 | 0,2 |
| 1 | 11,2 | 13,3 | 7,9 | 3,1 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 5,9 | 7,0 | 4,2 | 1,7 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 2,1 | 2,5 | 1,5 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 0,6 | 0,7 | 0,4 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Mirandes B, coloane = goluri UD Santa Marta.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.36 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.55 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 03.04.26 | Mirandes B – UD Santa Marta | 0–2 | 2–3 |
| 22.11.25 | UD Santa Marta – Mirandes B | 0–2 | 0–2 |
| 09.02.25 | UD Santa Marta – Mirandes B | 0–0 | 1–1 |
| 29.09.24 | Mirandes B – UD Santa Marta | 0–0 | 0–2 |
| 07.04.24 | UD Santa Marta – Mirandes B | 0–0 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Mirandes B – UD Santa Marta?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Mirandes B – UD Santa Marta?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Mirandes B – UD Santa Marta?
Cotele 1X2 sunt 2.70 / 3.00 / 2.47. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru Mirandes B, 30% egal și 37% pentru UD Santa Marta, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Mirandes B – UD Santa Marta?
Modelul nostru estimează 2,25 goluri (1,06 pentru Mirandes B, 1,19 pentru UD Santa Marta). Peste 2.5 goluri are 39%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–1.