Minija – Babrungas
Ultimele 5 / 5: Minija marchează 2.6 și primește 0.8. Babrungas 1.6 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 52% · Egal 26% · Oaspete 22%
Goluri / meci
2.6 + 1.6
Peste 2.5
1.95 · forma 100% / 40%
GG
Da 1.85 · Nu 1.85
Analiză Minija – Babrungas
Minija o primește pe Babrungas sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în 1 Lyga (Lituania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Minija are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 4 goluri primite (2,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Babrungas are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 4 goluri primite (1,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Minija a câștigat 0, Babrungas a câștigat 4, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 29.05.2026, s-a terminat Babrungas 1–0 Minija.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.73 / 3.45 / 4.15. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 52% pentru Minija, 26% pentru egal și 22% pentru Babrungas. Favorită e Minija. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.95 și sub 2.5 la 1.76, adică 47% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.85 și Nu la 1.85.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 1,20) și cele deduse din cote (1,61 – 0,96) și ajunge la 1,66 goluri estimate pentru Minija și 1,08 pentru Babrungas, adică 2,74 în total. Cu aceste valori, Minija câștigă în 51% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Babrungas câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,6%.
| Indicator | Minija | Babrungas |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 2,40 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 13 (2,6) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 100% | 40% |
| % GG | 20% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 0 | 4 |
| Goluri estimate (model) | 1,66 | 1,08 |
| Șanse de victorie (model) | 51% | 25% |
Goluri estimate
1,66 – 1,08 · total 2,74
1X2 model
51% · 24% · 25%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
53% · cotă corectă 1.89
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Minija ↓ / Babrungas → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,5 | 7,0 | 3,8 | 1,4 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 10,7 | 11,6 | 6,3 | 2,3 | 0,6 | 0,1 |
| 2 | 8,9 | 9,6 | 5,2 | 1,9 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 4,9 | 5,3 | 2,9 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 2,0 | 2,2 | 1,2 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,7 | 0,7 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Minija, coloane = goluri Babrungas.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,4 goluri, față de 2,74 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Minija are 51% în model (cotă corectă 1.96), dar cota 1.73 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.28 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,6%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 29.05.26 | Babrungas – Minija | 1–0 | 1–0 |
| 22.07.25 | Minija – Babrungas | — | 0–1 |
| 08.03.25 | Babrungas – Minija | — | 1–0 |
| 14.09.24 | Minija – Babrungas | — | 0–4 |
| 26.04.24 | Babrungas – Minija | — | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Minija – Babrungas?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Minija – Babrungas?
Meciul face parte din 1 Lyga (Lituania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Minija – Babrungas?
Cotele 1X2 sunt 1.73 / 3.45 / 4.15. Fără marjă, asta înseamnă 52% pentru Minija, 26% egal și 22% pentru Babrungas, cu Minija favorită la cota 1.73.
Câte goluri se așteaptă în Minija – Babrungas?
Modelul nostru estimează 2,74 goluri (1,66 pentru Minija, 1,08 pentru Babrungas). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.