Sâmbătă17 octombrie
Live 144 Pune pont

PortugaliaPortugalia · Liga BPI (F)

Maritimo Madeira (F) – Benfica (F)

Maritimo Madeira (F)
ÎÎÎÎE
13:00 Duminică, 18 octombrie
Benfica (F)
VÎVVV
130.00 X19.00 21.01
1X11.00 X2— 12—

Ultimele 5 / 5: Maritimo Madeira (F) marchează 0.2 și primește 4.4. Benfica (F) 2.6 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 3% · Egal 5% · Oaspete 92%

Goluri / meci

0.2 + 2.6

Peste 2.5

— · forma 80% / 80%

GG

—

Analiză Maritimo Madeira (F) – Benfica (F)

Maritimo Madeira (F) o primește pe Benfica (F) duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Liga BPI (F) (Portugalia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Maritimo Madeira (F) are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 22 de goluri primite (0,2 marcate și 4,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Benfica (F) are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 4 goluri primite (2,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Benfica (F) stă mai bine, cu o diferență de 2,20 puncte pe meci.

În ultimele 7 întâlniri directe din baza noastră, Maritimo Madeira (F) a câștigat 0, Benfica (F) a câștigat 7, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 7 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 7. Ultima întâlnire, pe 22.03.2026, s-a terminat Maritimo Madeira (F) 1–3 Benfica (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 30.00 / 19.00 / 1.01. După ce scoatem marja (aproximativ 7,6% pe piața asta), rămân 3% pentru Maritimo Madeira (F), 5% pentru egal și 92% pentru Benfica (F). Favorită e Benfica (F).

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,50 goluri estimate pentru Maritimo Madeira (F) și 3,50 pentru Benfica (F), adică 4,00 în total. Cu aceste valori, Maritimo Madeira (F) câștigă în 2% din cazuri, egalul iese în 7%, iar Benfica (F) câștigă în 91%. Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 38%, iar cel mai probabil scor exact este 0–3, cu 13,1%.

Statistici-cheie
IndicatorMaritimo Madeira (F)Benfica (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î0-1-44-0-1
Puncte / meci0,202,40
Goluri marcate (medie)1 (0,2)13 (2,6)
Goluri primite (medie)22 (4,4)4 (0,8)
% Peste 2.580%80%
% GG20%20%
Victorii H2H (7 meciuri)07
Goluri estimate (model)0,503,50
Șanse de victorie (model)2%91%

Goluri estimate

0,50 – 3,50 · total 4,00

1X2 model

2% · 7% · 91%

Peste 2.5 model

76% · cotă corectă 1.32

GG model

38% · cotă corectă 2.63

Distribuția golurilor
2%0
7%1
15%2
20%3
19%4
37%5+

Sub 2.5: 24% · Peste 2.5: 76% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Maritimo Ma. ↓ / Benfica (F) →012345
0 1,8 6,4 11,2 13,1 11,5 8,0
1 0,9 3,2 5,6 6,5 5,7 4,0
2 0,2 0,8 1,4 1,6 1,4 1,0
3 0,0 0,1 0,2 0,3 0,2 0,2
4 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Maritimo Madeira (F), coloane = goluri Benfica (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Maritimo Madeira (F). Maritimo Madeira (F) primește 4,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Maritimo Madeira (F). Maritimo Madeira (F) a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Benfica (F) are 91% în model (cotă corectă 1.10), dar cota 1.01 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32). Nu marchează ambele (NG) are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 0–3 (13,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.2
Goluri / meci
2.6
4.4
Primite / meci
0.8
0%
Victorii
80%
80%
Peste 2.5
80%
20%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Maritimo Madeira (F) – Benfica (F)?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Maritimo Madeira (F) – Benfica (F)?

Meciul face parte din Liga BPI (F) (Portugalia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Maritimo Madeira (F) – Benfica (F)?

Cotele 1X2 sunt 30.00 / 19.00 / 1.01. Fără marjă, asta înseamnă 3% pentru Maritimo Madeira (F), 5% egal și 92% pentru Benfica (F), cu Benfica (F) favorită la cota 1.01.

Câte goluri se așteaptă în Maritimo Madeira (F) – Benfica (F)?

Modelul nostru estimează 4,00 goluri (0,50 pentru Maritimo Madeira (F), 3,50 pentru Benfica (F)). Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 38%, iar cel mai probabil scor este 0–3.

Alte meciuri din Liga BPI (F)
17.10
13:00
Rio Ave (F) – FC Porto (F) 1–1