Racing Power (F) – Braga (F)
Ultimele 5 / 5: Racing Power (F) marchează 0.4 și primește 1.0. Braga (F) 1.6 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 27% · Egal 28% · Oaspete 45%
Goluri / meci
0.4 + 1.6
Peste 2.5
— · forma 40% / 40%
GG
—
Analiză Racing Power (F) – Braga (F)
Racing Power (F) o primește pe Braga (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Liga BPI (F) (Portugalia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Racing Power (F) are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 5 goluri primite (0,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Braga (F) are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Braga (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Racing Power (F) a câștigat 2, Braga (F) a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 6. Ultima întâlnire, pe 03.05.2026, s-a terminat Racing Power (F) 1–2 Braga (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.30 / 3.20 / 2.02. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 27% pentru Racing Power (F), 28% pentru egal și 45% pentru Braga (F). Favorită e Braga (F).
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,90 goluri estimate pentru Racing Power (F) și 1,30 pentru Braga (F), adică 2,20 în total. Cu aceste valori, Racing Power (F) câștigă în 26% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Braga (F) câștigă în 46%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 14,4%.
| Indicator | Racing Power (F) | Braga (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 2 (0,4) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 20% | 20% |
| Victorii H2H (6 meciuri) | 2 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 0,90 | 1,30 |
| Șanse de victorie (model) | 26% | 46% |
Goluri estimate
0,90 – 1,30 · total 2,20
1X2 model
26% · 28% · 46%
Peste 2.5 model
38% · cotă corectă 2.63
GG model
43% · cotă corectă 2.33
Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute
| Racing Powe. ↓ / Braga (F) → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 11,1 | 14,4 | 9,4 | 4,1 | 1,3 | 0,3 |
| 1 | 10,0 | 13,0 | 8,4 | 3,7 | 1,2 | 0,3 |
| 2 | 4,5 | 5,8 | 3,8 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 1,3 | 1,8 | 1,1 | 0,5 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Racing Power (F), coloane = goluri Braga (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Atac anemic: Racing Power (F). Racing Power (F) a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.24 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 0–1 (14,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 03.05.26 | Racing Power (F) – Braga (F) | 0–1 | 1–2 |
| 21.12.25 | Braga (F) – Racing Power (F) | 0–0 | 0–0 |
| 03.03.25 | Braga (F) – Racing Power (F) | 1–0 | 2–0 |
| 13.10.24 | Racing Power (F) – Braga (F) | 0–0 | 0–0 |
| 21.04.24 | Racing Power (F) – Braga (F) | 2–2 | 4–2 |
| 28.03.24 | Braga (F) – Racing Power (F) | 1–0 | 1–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Racing Power (F) – Braga (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Racing Power (F) – Braga (F)?
Meciul face parte din Liga BPI (F) (Portugalia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Racing Power (F) – Braga (F)?
Cotele 1X2 sunt 3.30 / 3.20 / 2.02. Fără marjă, asta înseamnă 27% pentru Racing Power (F), 28% egal și 45% pentru Braga (F), cu Braga (F) favorită la cota 2.02.
Câte goluri se așteaptă în Racing Power (F) – Braga (F)?
Modelul nostru estimează 2,20 goluri (0,90 pentru Racing Power (F), 1,30 pentru Braga (F)). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor este 0–1.