LSK Kvinner (F) – Valerenga (F)
Ultimele 5 / 5: LSK Kvinner (F) marchează 1.2 și primește 2.6. Valerenga (F) 2.0 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 12% · Egal 15% · Oaspete 73%
Goluri / meci
1.2 + 2.0
Peste 2.5
1.27 · forma 80% / 80%
GG
Da 1.64 · Nu 2.12
Analiză LSK Kvinner (F) – Valerenga (F)
LSK Kvinner (F) o primește pe Valerenga (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Toppserien (F) (Norvegia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
LSK Kvinner (F) are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 13 goluri primite (1,2 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Valerenga (F) are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 7 goluri primite (2,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Valerenga (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, LSK Kvinner (F) a câștigat 1, Valerenga (F) a câștigat 6, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,9 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 8. Ultima întâlnire, pe 02.05.2026, s-a terminat Valerenga (F) 3–2 LSK Kvinner (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 7.60 / 6.00 / 1.22. După ce scoatem marja (aproximativ 11,8% pe piața asta), rămân 12% pentru LSK Kvinner (F), 15% pentru egal și 73% pentru Valerenga (F). Favorită e Valerenga (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.27 și sub 2.5 la 3.15, adică 71% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.64 și Nu la 2.12.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 2,30) și cele deduse din cote (1,00 – 2,69) și ajunge la 1,15 goluri estimate pentru LSK Kvinner (F) și 2,50 pentru Valerenga (F), adică 3,65 în total. Cu aceste valori, LSK Kvinner (F) câștigă în 16% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Valerenga (F) câștigă în 67%. Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,3%.
| Indicator | LSK Kvinner (F) | Valerenga (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-1-4 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 0,20 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 13 (2,6) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 100% | 80% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 1 | 6 |
| Goluri estimate (model) | 1,15 | 2,50 |
| Șanse de victorie (model) | 16% | 67% |
Goluri estimate
1,15 – 2,50 · total 3,65
1X2 model
16% · 17% · 67%
Peste 2.5 model
70% · cotă corectă 1.43
GG model
63% · cotă corectă 1.59
Sub 2.5: 30% · Peste 2.5: 70% · total goluri în 90 de minute
| LSK Kvinner. ↓ / Valerenga (. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,6 | 6,5 | 8,1 | 6,8 | 4,2 | 2,1 |
| 1 | 3,0 | 7,5 | 9,3 | 7,8 | 4,9 | 2,4 |
| 2 | 1,7 | 4,3 | 5,4 | 4,5 | 2,8 | 1,4 |
| 3 | 0,7 | 1,6 | 2,1 | 1,7 | 1,1 | 0,5 |
| 4 | 0,2 | 0,5 | 0,6 | 0,5 | 0,3 | 0,2 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri LSK Kvinner (F), coloane = goluri Valerenga (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: LSK Kvinner (F). LSK Kvinner (F) primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Valerenga (F) are 67% în model (cotă corectă 1.49), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.27 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.64 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 02.05.26 | Valerenga (F) – LSK Kvinner (F) | 2–1 | 3–2 |
| 02.11.25 | Valerenga (F) – LSK Kvinner (F) | 0–0 | 2–0 |
| 20.08.25 | Valerenga (F) – LSK Kvinner (F) | 2–1 | 3–1 |
| 22.04.25 | LSK Kvinner (F) – Valerenga (F) | 0–0 | 0–2 |
| 08.03.25 | Valerenga (F) – LSK Kvinner (F) | 0–1 | 1–2 |
| 16.11.24 | Valerenga (F) – LSK Kvinner (F) | 0–1 | 1–1 |
| 24.08.24 | LSK Kvinner (F) – Valerenga (F) | 0–2 | 0–4 |
| 10.05.24 | Valerenga (F) – LSK Kvinner (F) | 0–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe LSK Kvinner (F) – Valerenga (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă LSK Kvinner (F) – Valerenga (F)?
Meciul face parte din Toppserien (F) (Norvegia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre LSK Kvinner (F) – Valerenga (F)?
Cotele 1X2 sunt 7.60 / 6.00 / 1.22. Fără marjă, asta înseamnă 12% pentru LSK Kvinner (F), 15% egal și 73% pentru Valerenga (F), cu Valerenga (F) favorită la cota 1.22.
Câte goluri se așteaptă în LSK Kvinner (F) – Valerenga (F)?
Modelul nostru estimează 3,65 goluri (1,15 pentru LSK Kvinner (F), 2,50 pentru Valerenga (F)). Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 1–2.