Vineri16 octombrie
Live 76 Pune pont

RusiaRusia · Fnl 2, Group 3A, Promotion Round

Kvant Obninsk – Strogino Moscova

Kvant Obninsk
ÎEÎEÎ
15:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Strogino Moscova
ÎÎÎÎV
14.90 X3.85 21.54
1X2.17 X21.10 121.18

Ultimele 5 / 5: Kvant Obninsk marchează 0.8 și primește 2.2. Strogino Moscova 1.2 / 2.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 18% · Egal 23% · Oaspete 58%

Goluri / meci

0.8 + 1.2

Peste 2.5

1.76 · forma 60% / 60%

GG

Da 1.85 · Nu 1.87

Analiză Kvant Obninsk – Strogino Moscova

Kvant Obninsk o primește pe Strogino Moscova sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Fnl 2, Group 3A, Promotion Round (Rusia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Kvant Obninsk are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 11 goluri primite (0,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Strogino Moscova are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 13 goluri primite (1,2 marcate și 2,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Kvant Obninsk a câștigat 0, Strogino Moscova a câștigat 5, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 27.06.2026, s-a terminat Strogino Moscova 3–1 Kvant Obninsk.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.90 / 3.85 / 1.54. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 18% pentru Kvant Obninsk, 23% pentru egal și 58% pentru Strogino Moscova. Favorită e Strogino Moscova. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.76 și sub 2.5 la 1.95, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.85 și Nu la 1.87.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 1,70) și cele deduse din cote (0,94 – 1,84) și ajunge la 1,32 goluri estimate pentru Kvant Obninsk și 1,77 pentru Strogino Moscova, adică 3,09 în total. Cu aceste valori, Kvant Obninsk câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Strogino Moscova câștigă în 48%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorKvant ObninskStrogino Moscova
Meciuri analizate55
V-E-Î0-2-31-0-4
Puncte / meci0,400,60
Goluri marcate (medie)4 (0,8)6 (1,2)
Goluri primite (medie)11 (2,2)13 (2,6)
% Peste 2.560%60%
% GG60%40%
Victorii H2H (5 meciuri)05
Goluri estimate (model)1,321,77
Șanse de victorie (model)29%48%

Goluri estimate

1,32 – 1,77 · total 3,09

1X2 model

29% · 23% · 48%

Peste 2.5 model

59% · cotă corectă 1.69

GG model

61% · cotă corectă 1.64

Distribuția golurilor
5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Kvant Obnin. ↓ / Strogino Mo. →012345
0 4,6 8,1 7,1 4,2 1,9 0,7
1 6,0 10,6 9,4 5,6 2,5 0,9
2 4,0 7,0 6,2 3,7 1,6 0,6
3 1,7 3,1 2,7 1,6 0,7 0,3
4 0,6 1,0 0,9 0,5 0,2 0,1
5 0,2 0,3 0,2 0,1 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Kvant Obninsk, coloane = goluri Strogino Moscova.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Kvant Obninsk. Kvant Obninsk primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Strogino Moscova. Strogino Moscova primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,40 goluri, cotele doar 2,78. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Strogino Moscova e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.10 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.76 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.85 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
1.2
2.2
Primite / meci
2.6
0%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
60%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Kvant Obninsk – Strogino Moscova?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Kvant Obninsk – Strogino Moscova?

Meciul face parte din Fnl 2, Group 3A, Promotion Round (Rusia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Kvant Obninsk – Strogino Moscova?

Cotele 1X2 sunt 4.90 / 3.85 / 1.54. Fără marjă, asta înseamnă 18% pentru Kvant Obninsk, 23% egal și 58% pentru Strogino Moscova, cu Strogino Moscova favorită la cota 1.54.

Câte goluri se așteaptă în Kvant Obninsk – Strogino Moscova?

Modelul nostru estimează 3,09 goluri (1,32 pentru Kvant Obninsk, 1,77 pentru Strogino Moscova). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Fnl 2, Group 3A, Promotion Round
10.10
18:00
Spartak Tambov – Ryazan 0–0