Vineri16 octombrie
Live 52 Pune pont

RusiaRusia · Fnl 2, Group 3A, Promotion Round

Rotor Volgograd II – Khabarovsk 2

Rotor Volgograd II
EÎEÎÎ
13:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Khabarovsk 2
VÎÎÎÎ
12.77 X3.20 22.30
1X1.49 X21.34 121.26

Ultimele 5 / 5: Rotor Volgograd II marchează 0.2 și primește 1.2. Khabarovsk 2 1.4 / 2.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 33% · Egal 28% · Oaspete 39%

Goluri / meci

0.2 + 1.4

Peste 2.5

1.88 · forma 0% / 80%

GG

Da 1.71 · Nu 2.02

Analiză Rotor Volgograd II – Khabarovsk 2

Rotor Volgograd II o primește pe Khabarovsk 2 sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Fnl 2, Group 3A, Promotion Round (Rusia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Rotor Volgograd II are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 6 goluri primite (0,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Khabarovsk 2 are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 12 goluri primite (1,4 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Rotor Volgograd II a câștigat 1, Khabarovsk 2 a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 3. Ultima întâlnire, pe 27.06.2026, s-a terminat Khabarovsk 2 3–2 Rotor Volgograd II.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.77 / 3.20 / 2.30. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 33% pentru Rotor Volgograd II, 28% pentru egal și 39% pentru Khabarovsk 2. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.88 și sub 2.5 la 1.83, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.71 și Nu la 2.02.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,30) și cele deduse din cote (1,25 – 1,40) și ajunge la 1,28 goluri estimate pentru Rotor Volgograd II și 1,35 pentru Khabarovsk 2, adică 2,63 în total. Cu aceste valori, Rotor Volgograd II câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Khabarovsk 2 câștigă în 39%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,5%.

Statistici-cheie
IndicatorRotor Volgograd IIKhabarovsk 2
Meciuri analizate55
V-E-Î0-2-31-0-4
Puncte / meci0,400,60
Goluri marcate (medie)1 (0,2)7 (1,4)
Goluri primite (medie)6 (1,2)12 (2,4)
% Peste 2.50%80%
% GG20%80%
Victorii H2H (3 meciuri)12
Goluri estimate (model)1,281,35
Șanse de victorie (model)35%39%

Goluri estimate

1,28 – 1,35 · total 2,63

1X2 model

35% · 26% · 39%

Peste 2.5 model

49% · cotă corectă 2.04

GG model

53% · cotă corectă 1.89

Distribuția golurilor
7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Rotor Volgo. ↓ / Khabarovsk 2 →012345
0 7,2 9,7 6,6 3,0 1,0 0,3
1 9,2 12,5 8,4 3,8 1,3 0,3
2 5,9 8,0 5,4 2,4 0,8 0,2
3 2,5 3,4 2,3 1,0 0,3 0,1
4 0,8 1,1 0,7 0,3 0,1 0,0
5 0,2 0,3 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Rotor Volgograd II, coloane = goluri Khabarovsk 2.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Atac anemic: Rotor Volgograd II. Rotor Volgograd II a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Apărare vulnerabilă: Khabarovsk 2. Khabarovsk 2 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 3,7 goluri, față de 2,63 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Rotor Volgograd II 35%, egal 26%, Khabarovsk 2 39%. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.25 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.2
Goluri / meci
1.4
1.2
Primite / meci
2.4
0%
Victorii
20%
0%
Peste 2.5
80%
20%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Rotor Volgograd II – Khabarovsk 2?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Rotor Volgograd II – Khabarovsk 2?

Meciul face parte din Fnl 2, Group 3A, Promotion Round (Rusia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Rotor Volgograd II – Khabarovsk 2?

Cotele 1X2 sunt 2.77 / 3.20 / 2.30. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru Rotor Volgograd II, 28% egal și 39% pentru Khabarovsk 2, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Rotor Volgograd II – Khabarovsk 2?

Modelul nostru estimează 2,63 goluri (1,28 pentru Rotor Volgograd II, 1,35 pentru Khabarovsk 2). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Fnl 2, Group 3A, Promotion Round
10.10
18:00
Spartak Tambov – Ryazan 0–0