Rusia · Fnl 2, Group 3A, Promotion Round
Salyut Belgorod – Arsenal Tula 2
Ultimele 5 / 5: Salyut Belgorod marchează 3.0 și primește 1.0. Arsenal Tula 2 0.4 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 68% · Egal 19% · Oaspete 13%
Goluri / meci
3.0 + 0.4
Peste 2.5
1.70 · forma 80% / 20%
GG
Da 2.07 · Nu 1.67
Analiză Salyut Belgorod – Arsenal Tula 2
Salyut Belgorod o primește pe Arsenal Tula 2 sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Fnl 2, Group 3A, Promotion Round (Rusia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Salyut Belgorod are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 5 goluri primite (3,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Arsenal Tula 2 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 3 goluri primite (0,4 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Salyut Belgorod stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Salyut Belgorod a câștigat 4, Arsenal Tula 2 a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 28.06.2026, s-a terminat Arsenal Tula 2 0–4 Salyut Belgorod.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.32 / 4.65 / 7.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 68% pentru Salyut Belgorod, 19% pentru egal și 13% pentru Arsenal Tula 2. Favorită e Salyut Belgorod. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.70 și sub 2.5 la 2.02, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.07 și Nu la 1.67.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 0,70) și cele deduse din cote (2,08 – 0,77) și ajunge la 1,94 goluri estimate pentru Salyut Belgorod și 0,74 pentru Arsenal Tula 2, adică 2,68 în total. Cu aceste valori, Salyut Belgorod câștigă în 66% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Arsenal Tula 2 câștigă în 13%. Peste 2.5 goluri are 50%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 13,3%.
| Indicator | Salyut Belgorod | Arsenal Tula 2 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-1-0 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 2,60 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 15 (3,0) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 20% |
| % GG | 80% | 20% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 4 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,94 | 0,74 |
| Șanse de victorie (model) | 66% | 13% |
Goluri estimate
1,94 – 0,74 · total 2,68
1X2 model
66% · 21% · 13%
Peste 2.5 model
50% · cotă corectă 2.00
GG model
45% · cotă corectă 2.22
Sub 2.5: 50% · Peste 2.5: 50% · total goluri în 90 de minute
| Salyut Belg. ↓ / Arsenal Tul. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,9 | 5,1 | 1,9 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 13,3 | 9,8 | 3,6 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 2 | 12,9 | 9,5 | 3,5 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 8,3 | 6,2 | 2,3 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 4,0 | 3,0 | 1,1 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 1,6 | 1,2 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Salyut Belgorod, coloane = goluri Arsenal Tula 2.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Atac anemic: Arsenal Tula 2. Arsenal Tula 2 a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 3,8 goluri, față de 2,68 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Salyut Belgorod are 66% în model (cotă corectă 1.52), dar cota 1.32 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.20 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–0 (13,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 28.06.26 | Arsenal Tula 2 – Salyut Belgorod | 0–0 | 0–4 |
| 03.08.25 | Arsenal Tula 2 – Salyut Belgorod | — | 2–3 |
| 13.04.25 | Salyut Belgorod – Arsenal Tula 2 | — | 2–1 |
| 17.08.24 | Salyut Belgorod – Arsenal Tula 2 | 0–0 | 2–0 |
| 05.05.24 | Arsenal Tula 2 – Salyut Belgorod | 3–0 | 4–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Salyut Belgorod – Arsenal Tula 2?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Salyut Belgorod – Arsenal Tula 2?
Meciul face parte din Fnl 2, Group 3A, Promotion Round (Rusia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Salyut Belgorod – Arsenal Tula 2?
Cotele 1X2 sunt 1.32 / 4.65 / 7.00. Fără marjă, asta înseamnă 68% pentru Salyut Belgorod, 19% egal și 13% pentru Arsenal Tula 2, cu Salyut Belgorod favorită la cota 1.32.
Câte goluri se așteaptă în Salyut Belgorod – Arsenal Tula 2?
Modelul nostru estimează 2,68 goluri (1,94 pentru Salyut Belgorod, 0,74 pentru Arsenal Tula 2). Peste 2.5 goluri are 50%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–0.