Floya - Tromso 2
Goluri pe meci, ultimele 5: Floya 3,2 marcate, 1,8 primite · Tromso 2 2,8 marcate, 0,8 primite
1X2, fără marjă
Gazdă 71% · Egal 16% · Oaspete 13%
Goluri / meci
3,2 + 2,8
Peste 2.5
- · forma 100% / 60%
GG
Da 1.38 · Nu 2.82
Analiză Floya - Tromso 2
Duminică, 18 octombrie, de la 16:00, Tromso 2 joacă pe terenul lui Floya, în 3.Division (Norvegia).
Floya vine cu patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 16 goluri și a primit 9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Tromso 2 are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 14-4.
În ultimele 3 întâlniri directe, Floya a câștigat de 2 ori, Tromso 2 o dată. Au fost meciuri deschise, cu 3,7 goluri în medie. Ultima: Tromso 2 - Floya 2-3, pe 19 aprilie 2026.
Casele o dau favorită pe Floya, la 1.26, cu egalul la 5.75. Fără marja caselor, asta înseamnă 71% șanse de victorie.
Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,0 pentru Floya și 2,3 pentru Tromso 2. Scorul cel mai probabil e 1-2. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 34% la victorie, față de 71%.
| Indicator | Floya | Tromso 2 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 2,40 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 16 (3,2) | 14 (2,8) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 100% | 60% |
| % GG | 100% | 40% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,00 | 2,30 |
| Șanse de victorie (model) | 34% | 46% |
Goluri estimate
2,00 - 2,30 · total 4,30
1X2 model
34% · 20% · 46%
Peste 2.5 model
80% · cotă corectă 1.25
GG model
78% · cotă corectă 1.28
Sub 2.5: 20% · Peste 2.5: 80% · total goluri în 90 de minute
| Floya ↓ / Tromso 2 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,4 | 3,1 | 3,6 | 2,8 | 1,6 | 0,7 |
| 1 | 2,7 | 6,2 | 7,2 | 5,5 | 3,2 | 1,5 |
| 2 | 2,7 | 6,2 | 7,2 | 5,5 | 3,2 | 1,5 |
| 3 | 1,8 | 4,2 | 4,8 | 3,7 | 2,1 | 1,0 |
| 4 | 0,9 | 2,1 | 2,4 | 1,8 | 1,1 | 0,5 |
| 5 | 0,4 | 0,8 | 1,0 | 0,7 | 0,4 | 0,2 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Floya, coloane = goluri Tromso 2.
Factori de risc
- Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
- Apărare vulnerabilă: Floya. Floya a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
- Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
- Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Floya are 34%, Tromso 2 46%. Peste 2.5 goluri: 80% în model, adică o cotă corectă de 1.25. Ambele marchează (GG) merită privit: 78% în model, iar 1.38 plătește peste cota corectă de 1.28. Scorul cel mai probabil: 1-2. Pontul publicat pe meci este GG Nu la 2.82, pentru care modelul calculează 22%.
GG
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 19.04.26 | Tromso 2 - Floya | - | 2-3 |
| 10.07.25 | Tromso 2 - Floya | - | 3-0 |
| 27.04.25 | Floya - Tromso 2 | - | 2-1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Floya - Tromso 2?
Duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României.
În ce competiție se joacă Floya - Tromso 2?
În 3.Division (Norvegia). Celelalte meciuri din competiție sunt mai jos.
Cine e favorită în Floya - Tromso 2?
Floya, la cota 1.26. Egalul e la 5.75.
Câte goluri se așteaptă în Floya - Tromso 2?
În jur de 4,3, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 1-2.