San Jose Earthquakes – Nashville
Ultimele 5 / 5: San Jose Earthquakes marchează 1.6 și primește 1.0. Nashville 3.0 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 28% · Egal 25% · Oaspete 47%
Goluri / meci
1.6 + 3.0
Peste 2.5
1.54 · forma 40% / 80%
GG
Da 1.49 · Nu 2.52
Analiză San Jose Earthquakes – Nashville
San Jose Earthquakes o primește pe Nashville duminică, 18 octombrie, ora 05:30 (ora României), în MLS (SUA). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
San Jose Earthquakes are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Nashville are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 3 goluri primite (3,0 marcate și 0,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Nashville stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 28.04.2024, Nashville 1–1 San Jose Earthquakes. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.45 / 3.80 / 2.00. După ce scoatem marja (aproximativ 5,3% pe piața asta), rămân 28% pentru San Jose Earthquakes, 25% pentru egal și 47% pentru Nashville. Favorită e Nashville. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.54 și sub 2.5 la 2.50, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.49 și Nu la 2.52.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 2,00) și cele deduse din cote (1,36 – 1,83) și ajunge la 1,23 goluri estimate pentru San Jose Earthquakes și 1,92 pentru Nashville, adică 3,15 în total. Cu aceste valori, San Jose Earthquakes câștigă în 24% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Nashville câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,1%.
| Indicator | San Jose Earthquakes | Nashville |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-3-0 | 4-1-0 |
| Puncte / meci | 1,80 | 2,60 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 15 (3,0) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,23 | 1,92 |
| Șanse de victorie (model) | 24% | 54% |
Goluri estimate
1,23 – 1,92 · total 3,15
1X2 model
24% · 22% · 54%
Peste 2.5 model
61% · cotă corectă 1.64
GG model
60% · cotă corectă 1.67
Sub 2.5: 39% · Peste 2.5: 61% · total goluri în 90 de minute
| San Jose Ea. ↓ / Nashville → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,3 | 8,2 | 7,9 | 5,1 | 2,4 | 0,9 |
| 1 | 5,3 | 10,1 | 9,7 | 6,2 | 3,0 | 1,1 |
| 2 | 3,2 | 6,2 | 6,0 | 3,8 | 1,8 | 0,7 |
| 3 | 1,3 | 2,6 | 2,4 | 1,6 | 0,8 | 0,3 |
| 4 | 0,4 | 0,8 | 0,8 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri San Jose Earthquakes, coloane = goluri Nashville.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Nashville are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 2.00 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.54 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), dar cota 1.49 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 28.04.24 | Nashville – San Jose Earthquakes | 1–0 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe San Jose Earthquakes – Nashville?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 05:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă San Jose Earthquakes – Nashville?
Meciul face parte din MLS (SUA). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre San Jose Earthquakes – Nashville?
Cotele 1X2 sunt 3.45 / 3.80 / 2.00. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru San Jose Earthquakes, 25% egal și 47% pentru Nashville, cu Nashville favorită la cota 2.00.
Câte goluri se așteaptă în San Jose Earthquakes – Nashville?
Modelul nostru estimează 3,15 goluri (1,23 pentru San Jose Earthquakes, 1,92 pentru Nashville). Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.