Odd 2 – Brodd
Ultimele 5 / 5: Odd 2 marchează 1.4 și primește 1.4. Brodd 1.6 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 51% · Egal 23% · Oaspete 26%
Goluri / meci
1.4 + 1.6
Peste 2.5
1.22 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.28 · Nu 3.35
Analiză Odd 2 – Brodd
Odd 2 o primește pe Brodd sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Odd 2 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 7 goluri primite (1,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Brodd are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Odd 2 stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Odd 2 a câștigat 0, Brodd a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 26.05.2026, s-a terminat Brodd 2–1 Odd 2.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.76 / 4.00 / 3.45. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 51% pentru Odd 2, 23% pentru egal și 26% pentru Brodd. Favorită e Odd 2. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.22 și sub 2.5 la 3.45, adică 74% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.28 și Nu la 3.35.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,50) și cele deduse din cote (2,25 – 1,60) și ajunge la 1,82 goluri estimate pentru Odd 2 și 1,55 pentru Brodd, adică 3,37 în total. Cu aceste valori, Odd 2 câștigă în 44% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Brodd câștigă în 33%. Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Odd 2 | Brodd |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,82 | 1,55 |
| Șanse de victorie (model) | 44% | 33% |
Goluri estimate
1,82 – 1,55 · total 3,37
1X2 model
44% · 23% · 33%
Peste 2.5 model
65% · cotă corectă 1.54
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 35% · Peste 2.5: 65% · total goluri în 90 de minute
| Odd 2 ↓ / Brodd → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,4 | 5,3 | 4,1 | 2,1 | 0,8 | 0,3 |
| 1 | 6,3 | 9,7 | 7,5 | 3,9 | 1,5 | 0,5 |
| 2 | 5,7 | 8,8 | 6,8 | 3,5 | 1,4 | 0,4 |
| 3 | 3,5 | 5,4 | 4,2 | 2,1 | 0,8 | 0,3 |
| 4 | 1,6 | 2,4 | 1,9 | 1,0 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 0,6 | 0,9 | 0,7 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Odd 2, coloane = goluri Brodd.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,90 goluri, cotele doar 3,85. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Odd 2 44%, egal 23%, Brodd 33%. Peste 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), dar cota 1.28 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,7%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 3.35, pentru care modelul calculează 34%.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 26.05.26 | Brodd – Odd 2 | 1–1 | 2–1 |
| 01.09.24 | Brodd – Odd 2 | 2–0 | 4–0 |
| 04.05.24 | Odd 2 – Brodd | 1–1 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Odd 2 – Brodd?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Odd 2 – Brodd?
Meciul face parte din 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Odd 2 – Brodd?
Cotele 1X2 sunt 1.76 / 4.00 / 3.45. Fără marjă, asta înseamnă 51% pentru Odd 2, 23% egal și 26% pentru Brodd, cu Odd 2 favorită la cota 1.76.
Câte goluri se așteaptă în Odd 2 – Brodd?
Modelul nostru estimează 3,37 goluri (1,82 pentru Odd 2, 1,55 pentru Brodd). Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 1–1.