Aalesund 2 - Byasen
Goluri pe meci, ultimele 5: Aalesund 2 1,6 marcate, 2,8 primite · Byasen 3,2 marcate, 1,2 primite
1X2, fără marjă
Gazdă 35% · Egal 20% · Oaspete 45%
Goluri / meci
1,6 + 3,2
Peste 2.5
1.19 · forma 80% / 100%
GG
Da 1.30 · Nu 3.20
Analiză Aalesund 2 - Byasen
Aalesund 2 o primește pe Byasen duminică, 18 octombrie, de la ora 16:00, în 3.Division (Norvegia). Byasen vine într-o formă clar mai bună.
Aalesund 2 vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 14. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Byasen are patru victorii și o înfrângere. Golaveraj: 16-6. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.
În ultimele 3 întâlniri directe, Aalesund 2 a câștigat o dată, Byasen de 2 ori. Ultima: Byasen - Aalesund 2 2-1, pe 27 iunie 2026.
Casele o dau favorită pe Byasen, la 2.02, cu egalul la 4.40. Fără marja caselor, asta înseamnă 45% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.19, iar GG la 1.30.
Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,6 pentru Aalesund 2 și 2,6 pentru Byasen. Scorul cel mai probabil e 1-2. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 24% la victorie, față de 35%.
| Indicator | Aalesund 2 | Byasen |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 16 (3,2) |
| Goluri primite (medie) | 14 (2,8) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 100% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,63 | 2,55 |
| Șanse de victorie (model) | 24% | 58% |
Goluri estimate
1,63 - 2,55 · total 4,18
1X2 model
24% · 18% · 58%
Peste 2.5 model
79% · cotă corectă 1.27
GG model
74% · cotă corectă 1.35
Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute
| Aalesund 2 ↓ / Byasen → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,5 | 3,9 | 5,0 | 4,2 | 2,7 | 1,4 |
| 1 | 2,5 | 6,4 | 8,1 | 6,9 | 4,4 | 2,2 |
| 2 | 2,0 | 5,2 | 6,6 | 5,6 | 3,6 | 1,8 |
| 3 | 1,1 | 2,8 | 3,6 | 3,1 | 1,9 | 1,0 |
| 4 | 0,4 | 1,1 | 1,5 | 1,2 | 0,8 | 0,4 |
| 5 | 0,1 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Aalesund 2, coloane = goluri Byasen.
Factori de risc
- Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
- Apărare vulnerabilă: Aalesund 2. Aalesund 2 a primit 14 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
- Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
- Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 2,7 goluri, iar modelul estimează acum 4,2.
- Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.
Verdict
Victorie Byasen: 58% în model, cota corectă ar fi 1.72. Casele dau 2.02, mai mult. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 79%. Cota de 1.19 e sub cea corectă (1.27) și nu merită. Ambele marchează (GG) are 74% în model, iar 1.30 e aproape de cota corectă (1.35). Scorul cel mai probabil: 1-2. Pontul publicat pe meci este GG Nu la 3.20, pentru care modelul calculează 26%.
gazdă deplasare · din ultimele meciuri ale fiecărei echipe
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 27.06.26 | Byasen - Aalesund 2 | 1-1 | 2-1 |
| 12.07.25 | Aalesund 2 - Byasen | 1-0 | 2-0 |
| 06.04.25 | Byasen - Aalesund 2 | 1-0 | 3-0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Aalesund 2 - Byasen?
Duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României.
În ce competiție se joacă Aalesund 2 - Byasen?
În 3.Division (Norvegia). Celelalte meciuri din competiție sunt mai jos.
Cine e favorită în Aalesund 2 - Byasen?
Byasen, la cota 2.02. Egalul e la 4.40.
Câte goluri se așteaptă în Aalesund 2 - Byasen?
În jur de 4,2, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 1-2.