Noua Zeelanda · National League
Birkenhead United – Napier City Rovers
Ultimele 5 / 5: Birkenhead United marchează 1.2 și primește 1.2. Napier City Rovers 2.4 / 2.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 53% · Egal 22% · Oaspete 25%
Goluri / meci
1.2 + 2.4
Peste 2.5
1.32 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.39 · Nu 2.80
Analiză Birkenhead United – Napier City Rovers
Birkenhead United o primește pe Napier City Rovers duminică, 18 octombrie, ora 04:00 (ora României), în National League (Noua Zeelanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Birkenhead United are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Napier City Rovers are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 12 goluri primite (2,4 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 19.10.2024, Birkenhead United 4–2 Napier City Rovers. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.71 / 4.10 / 3.55. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 53% pentru Birkenhead United, 22% pentru egal și 25% pentru Napier City Rovers. Favorită e Birkenhead United. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.32 și sub 2.5 la 2.87, adică 68% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.39 și Nu la 2.80.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 1,80) și cele deduse din cote (2,11 – 1,43) și ajunge la 1,95 goluri estimate pentru Birkenhead United și 1,61 pentru Napier City Rovers, adică 3,56 în total. Cu aceste valori, Birkenhead United câștigă în 46% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Napier City Rovers câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Birkenhead United | Napier City Rovers |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,60 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 12 (2,4) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 12 (2,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 20% | 80% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,95 | 1,61 |
| Șanse de victorie (model) | 46% | 32% |
Goluri estimate
1,95 – 1,61 · total 3,56
1X2 model
46% · 22% · 32%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
69% · cotă corectă 1.45
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| Birkenhead . ↓ / Napier City. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,8 | 4,6 | 3,7 | 2,0 | 0,8 | 0,3 |
| 1 | 5,5 | 8,9 | 7,2 | 3,9 | 1,6 | 0,5 |
| 2 | 5,4 | 8,7 | 7,0 | 3,8 | 1,5 | 0,5 |
| 3 | 3,5 | 5,7 | 4,6 | 2,4 | 1,0 | 0,3 |
| 4 | 1,7 | 2,8 | 2,2 | 1,2 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,7 | 1,1 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Birkenhead United, coloane = goluri Napier City Rovers.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Napier City Rovers. Napier City Rovers primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.32 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.39 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 19.10.24 | Birkenhead United – Napier City Rovers | 2–0 | 4–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Birkenhead United – Napier City Rovers?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 04:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Birkenhead United – Napier City Rovers?
Meciul face parte din National League (Noua Zeelanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Birkenhead United – Napier City Rovers?
Cotele 1X2 sunt 1.71 / 4.10 / 3.55. Fără marjă, asta înseamnă 53% pentru Birkenhead United, 22% egal și 25% pentru Napier City Rovers, cu Birkenhead United favorită la cota 1.71.
Câte goluri se așteaptă în Birkenhead United – Napier City Rovers?
Modelul nostru estimează 3,56 goluri (1,95 pentru Birkenhead United, 1,61 pentru Napier City Rovers). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 1–1.