Cruz Azul – Juarez
Ultimele 5 / 5: Cruz Azul marchează 1.2 și primește 1.8. Juarez 1.0 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 69% · Egal 18% · Oaspete 13%
Goluri / meci
1.2 + 1.0
Peste 2.5
1.54 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.82 · Nu 1.92
Analiză Cruz Azul – Juarez
Cruz Azul o primește pe Juarez duminică, 18 octombrie, ora 06:10 (ora României), în Liga MX - Apertura (Mexic). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Cruz Azul are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 9 goluri primite (1,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Juarez are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Cruz Azul a câștigat 3, Juarez a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 31.01.2026, s-a terminat Juarez 3–4 Cruz Azul.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.35 / 5.25 / 7.40. După ce scoatem marja (aproximativ 6,6% pe piața asta), rămân 69% pentru Cruz Azul, 18% pentru egal și 13% pentru Juarez. Favorită e Cruz Azul. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.54 și sub 2.5 la 2.50, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.82 și Nu la 1.92.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,40) și cele deduse din cote (2,31 – 0,88) și ajunge la 1,81 goluri estimate pentru Cruz Azul și 1,14 pentru Juarez, adică 2,95 în total. Cu aceste valori, Cruz Azul câștigă în 53% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Juarez câștigă în 24%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 16 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Cruz Azul | Juarez |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-3-2 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 0,60 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 3 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,81 | 1,14 |
| Șanse de victorie (model) | 53% | 24% |
Goluri estimate
1,81 – 1,14 · total 2,95
1X2 model
53% · 23% · 24%
Peste 2.5 model
57% · cotă corectă 1.75
GG model
57% · cotă corectă 1.75
Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute
| Cruz Azul ↓ / Juarez → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,2 | 6,0 | 3,4 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 9,5 | 10,8 | 6,2 | 2,3 | 0,7 | 0,2 |
| 2 | 8,6 | 9,8 | 5,6 | 2,1 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 5,2 | 5,9 | 3,4 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 2,3 | 2,7 | 1,5 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 0,8 | 1,0 | 0,6 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cruz Azul, coloane = goluri Juarez.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Cruz Azul. Cruz Azul primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Cruz Azul e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 4,3 goluri, față de 2,95 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Cruz Azul are 53% în model (cotă corectă 1.89), dar cota 1.35 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.54 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,8%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 31.01.26 | Juarez – Cruz Azul | 1–3 | 3–4 |
| 20.09.25 | Cruz Azul – Juarez | 3–2 | 3–2 |
| 19.01.25 | Juarez – Cruz Azul | 1–0 | 1–0 |
| 24.10.24 | Cruz Azul – Juarez | 2–0 | 4–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Cruz Azul – Juarez?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 06:10, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Cruz Azul – Juarez?
Meciul face parte din Liga MX - Apertura (Mexic). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Cruz Azul – Juarez?
Cotele 1X2 sunt 1.35 / 5.25 / 7.40. Fără marjă, asta înseamnă 69% pentru Cruz Azul, 18% egal și 13% pentru Juarez, cu Cruz Azul favorită la cota 1.35.
Câte goluri se așteaptă în Cruz Azul – Juarez?
Modelul nostru estimează 2,95 goluri (1,81 pentru Cruz Azul, 1,14 pentru Juarez). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.