Vineri16 octombrie
Live 52 Pune pont

SpaniaSpania · U19 Division de Honor Juvenil

Eibar U19 – Alaves Youth U19

Eibar U19
VVÎVV
13:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Alaves Youth U19
ÎEVEV
12.75 X3.50 22.20
1X1.53 X21.35 121.22

Ultimele 5 / 5: Eibar U19 marchează 2.6 și primește 1.2. Alaves Youth U19 3.0 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 33% · Egal 26% · Oaspete 41%

Goluri / meci

2.6 + 3.0

Peste 2.5

— · forma 80% / 80%

GG

—

Analiză Eibar U19 – Alaves Youth U19

Eibar U19 o primește pe Alaves Youth U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Eibar U19 are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 6 goluri primite (2,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Alaves Youth U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 6 goluri primite (3,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Eibar U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Eibar U19 a câștigat 2, Alaves Youth U19 a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 3. Ultima întâlnire, pe 15.02.2026, s-a terminat Alaves Youth U19 2–3 Eibar U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.75 / 3.50 / 2.20. După ce scoatem marja (aproximativ 10,4% pe piața asta), rămân 33% pentru Eibar U19, 26% pentru egal și 41% pentru Alaves Youth U19. Piața vede un meci echilibrat.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,90 goluri estimate pentru Eibar U19 și 2,10 pentru Alaves Youth U19, adică 4,00 în total. Cu aceste valori, Eibar U19 câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Alaves Youth U19 câștigă în 43%. Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 75%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 7,7%.

Statistici-cheie
IndicatorEibar U19Alaves Youth U19
Meciuri analizate55
V-E-Î4-0-12-2-1
Puncte / meci2,401,60
Goluri marcate (medie)13 (2,6)15 (3,0)
Goluri primite (medie)6 (1,2)6 (1,2)
% Peste 2.580%80%
% GG60%60%
Victorii H2H (3 meciuri)21
Goluri estimate (model)1,902,10
Șanse de victorie (model)36%43%

Goluri estimate

1,90 – 2,10 · total 4,00

1X2 model

36% · 21% · 43%

Peste 2.5 model

76% · cotă corectă 1.32

GG model

75% · cotă corectă 1.33

Distribuția golurilor
2%0
7%1
15%2
20%3
19%4
37%5+

Sub 2.5: 24% · Peste 2.5: 76% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Eibar U19 ↓ / Alaves Yout. →012345
0 1,8 3,8 4,0 2,8 1,5 0,6
1 3,5 7,3 7,7 5,4 2,8 1,2
2 3,3 6,9 7,3 5,1 2,7 1,1
3 2,1 4,4 4,6 3,2 1,7 0,7
4 1,0 2,1 2,2 1,5 0,8 0,3
5 0,4 0,8 0,8 0,6 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Eibar U19, coloane = goluri Alaves Youth U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Eibar U19 36%, egal 21%, Alaves Youth U19 43%. Peste 2.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32). Ambele marchează (GG) are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 1–2 (7,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.6
Goluri / meci
3.0
1.2
Primite / meci
1.2
80%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
80%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Eibar U19 – Alaves Youth U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Eibar U19 – Alaves Youth U19?

Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Eibar U19 – Alaves Youth U19?

Cotele 1X2 sunt 2.75 / 3.50 / 2.20. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru Eibar U19, 26% egal și 41% pentru Alaves Youth U19, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Eibar U19 – Alaves Youth U19?

Modelul nostru estimează 4,00 goluri (1,90 pentru Eibar U19, 2,10 pentru Alaves Youth U19). Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 75%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din U19 Division de Honor Juvenil