Spania · U19 Division de Honor Juvenil
CF Acodetti U19 – CD Union Sur Yaiza U19
Ultimele 5 / 5: CF Acodetti U19 marchează 0.8 și primește 1.8. CD Union Sur Yaiza U19 0.8 / 2.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 26% · Oaspete 32%
Goluri / meci
0.8 + 0.8
Peste 2.5
— · forma 60% / 80%
GG
—
Analiză CF Acodetti U19 – CD Union Sur Yaiza U19
CF Acodetti U19 o primește pe CD Union Sur Yaiza U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CF Acodetti U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 9 goluri primite (0,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. CD Union Sur Yaiza U19 are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 12 goluri primite (0,8 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, CF Acodetti U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, CF Acodetti U19 a câștigat 2, CD Union Sur Yaiza U19 a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 26.04.2026, s-a terminat CD Union Sur Yaiza U19 1–2 CF Acodetti U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.17 / 3.45 / 2.77. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 41% pentru CF Acodetti U19, 26% pentru egal și 32% pentru CD Union Sur Yaiza U19. Favorită e CF Acodetti U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru CF Acodetti U19 și 1,30 pentru CD Union Sur Yaiza U19, adică 2,90 în total. Cu aceste valori, CF Acodetti U19 câștigă în 44% din cazuri, egalul iese în 25%, iar CD Union Sur Yaiza U19 câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,4%.
| Indicator | CF Acodetti U19 | CD Union Sur Yaiza U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 0-1-4 |
| Puncte / meci | 0,80 | 0,20 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 12 (2,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 20% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 1,30 |
| Șanse de victorie (model) | 44% | 31% |
Goluri estimate
1,60 – 1,30 · total 2,90
1X2 model
44% · 25% · 31%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
58% · cotă corectă 1.72
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| CF Acodetti. ↓ / CD Union Su. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,5 | 7,2 | 4,6 | 2,0 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 8,8 | 11,4 | 7,4 | 3,2 | 1,0 | 0,3 |
| 2 | 7,0 | 9,2 | 6,0 | 2,6 | 0,8 | 0,2 |
| 3 | 3,8 | 4,9 | 3,2 | 1,4 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 1,5 | 2,0 | 1,3 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 0,5 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CF Acodetti U19, coloane = goluri CD Union Sur Yaiza U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: CF Acodetti U19. CF Acodetti U19 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: CD Union Sur Yaiza U19. CD Union Sur Yaiza U19 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. CF Acodetti U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.34 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 26.04.26 | CD Union Sur Yaiza U19 – CF Acodetti U19 | — | 1–2 |
| 20.12.25 | CF Acodetti U19 – CD Union Sur Yaiza U19 | — | 3–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe CF Acodetti U19 – CD Union Sur Yaiza U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CF Acodetti U19 – CD Union Sur Yaiza U19?
Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CF Acodetti U19 – CD Union Sur Yaiza U19?
Cotele 1X2 sunt 2.17 / 3.45 / 2.77. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru CF Acodetti U19, 26% egal și 32% pentru CD Union Sur Yaiza U19, cu CF Acodetti U19 favorită la cota 2.17.
Câte goluri se așteaptă în CF Acodetti U19 – CD Union Sur Yaiza U19?
Modelul nostru estimează 2,90 goluri (1,60 pentru CF Acodetti U19, 1,30 pentru CD Union Sur Yaiza U19). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.