Ungaria · NB III, Group North East
Eger SE – Debreceni EAC
Ultimele 5 / 5: Eger SE marchează 0.8 și primește 2.8. Debreceni EAC 2.6 / 2.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 17% · Egal 19% · Oaspete 64%
Goluri / meci
0.8 + 2.6
Peste 2.5
1.35 · forma 80% / 100%
GG
Da 1.55 · Nu 2.30
Analiză Eger SE – Debreceni EAC
Eger SE o primește pe Debreceni EAC sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Eger SE are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 14 goluri primite (0,8 marcate și 2,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Debreceni EAC are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 13 goluri primite (2,6 marcate și 2,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Debreceni EAC stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Eger SE a câștigat 1, Debreceni EAC a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 19.04.2026, s-a terminat Eger SE 4–3 Debreceni EAC.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.35 / 4.65 / 1.40. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 17% pentru Eger SE, 19% pentru egal și 64% pentru Debreceni EAC. Favorită e Debreceni EAC. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.35 și sub 2.5 la 2.77, adică 67% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.55 și Nu la 2.30.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 2,70) și cele deduse din cote (1,13 – 2,34) și ajunge la 1,41 goluri estimate pentru Eger SE și 2,52 pentru Debreceni EAC, adică 3,93 în total. Cu aceste valori, Eger SE câștigă în 20% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Debreceni EAC câștigă în 62%. Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,8%.
| Indicator | Eger SE | Debreceni EAC |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 13 (2,6) |
| Goluri primite (medie) | 14 (2,8) | 13 (2,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 100% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,41 | 2,52 |
| Șanse de victorie (model) | 20% | 62% |
Goluri estimate
1,41 – 2,52 · total 3,93
1X2 model
20% · 18% · 62%
Peste 2.5 model
75% · cotă corectă 1.33
GG model
70% · cotă corectă 1.43
Sub 2.5: 25% · Peste 2.5: 75% · total goluri în 90 de minute
| Eger SE ↓ / Debreceni E. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,0 | 5,0 | 6,2 | 5,2 | 3,3 | 1,7 |
| 1 | 2,8 | 7,0 | 8,8 | 7,4 | 4,7 | 2,3 |
| 2 | 2,0 | 4,9 | 6,2 | 5,2 | 3,3 | 1,7 |
| 3 | 0,9 | 2,3 | 2,9 | 2,4 | 1,5 | 0,8 |
| 4 | 0,3 | 0,8 | 1,0 | 0,9 | 0,5 | 0,3 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Eger SE, coloane = goluri Debreceni EAC.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Eger SE. Eger SE primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Debreceni EAC. Debreceni EAC primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,40 goluri, cotele doar 3,46. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Debreceni EAC are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.40 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.35 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.55 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 19.04.26 | Eger SE – Debreceni EAC | — | 4–3 |
| 05.10.25 | Debreceni EAC – Eger SE | — | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Eger SE – Debreceni EAC?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Eger SE – Debreceni EAC?
Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Eger SE – Debreceni EAC?
Cotele 1X2 sunt 5.35 / 4.65 / 1.40. Fără marjă, asta înseamnă 17% pentru Eger SE, 19% egal și 64% pentru Debreceni EAC, cu Debreceni EAC favorită la cota 1.40.
Câte goluri se așteaptă în Eger SE – Debreceni EAC?
Modelul nostru estimează 3,93 goluri (1,41 pentru Eger SE, 2,52 pentru Debreceni EAC). Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor este 1–2.