Ungaria · NB III, Group North East
Cigand SE – Hajdunanas FK
Ultimele 5 / 5: Cigand SE marchează 2.2 și primește 1.4. Hajdunanas FK 1.2 / 3.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 81% · Egal 11% · Oaspete 7%
Goluri / meci
2.2 + 1.2
Peste 2.5
1.25 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.97 · Nu 1.75
Analiză Cigand SE – Hajdunanas FK
Cigand SE o primește pe Hajdunanas FK sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Cigand SE are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 7 goluri primite (2,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Hajdunanas FK are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 18 goluri primite (1,2 marcate și 3,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Cigand SE stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.10 / 8.10 / 12.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 81% pentru Cigand SE, 11% pentru egal și 7% pentru Hajdunanas FK. Favorită e Cigand SE. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.25 și sub 2.5 la 3.30, adică 73% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.97 și Nu la 1.75.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,90 – 1,30) și cele deduse din cote (2,97 – 0,79) și ajunge la 2,94 goluri estimate pentru Cigand SE și 1,05 pentru Hajdunanas FK, adică 3,99 în total. Cu aceste valori, Cigand SE câștigă în 76% din cazuri, egalul iese în 14%, iar Hajdunanas FK câștigă în 10%. Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,4%.
| Indicator | Cigand SE | Hajdunanas FK |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-2-0 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 2,20 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 11 (2,2) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 18 (3,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 80% | 40% |
| Goluri estimate (model) | 2,94 | 1,05 |
| Șanse de victorie (model) | 76% | 10% |
Goluri estimate
2,94 – 1,05 · total 3,99
1X2 model
76% · 14% · 10%
Peste 2.5 model
76% · cotă corectă 1.32
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 24% · Peste 2.5: 76% · total goluri în 90 de minute
| Cigand SE ↓ / Hajdunanas . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,8 | 1,9 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 5,4 | 5,7 | 3,0 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 2 | 8,0 | 8,4 | 4,4 | 1,5 | 0,4 | 0,1 |
| 3 | 7,8 | 8,2 | 4,3 | 1,5 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 5,8 | 6,0 | 3,2 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 3,4 | 3,6 | 1,9 | 0,7 | 0,2 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cigand SE, coloane = goluri Hajdunanas FK.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Hajdunanas FK. Hajdunanas FK primește 3,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Cigand SE are 76% în model (cotă corectă 1.32), dar cota 1.10 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32), dar cota 1.25 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.97 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Cigand SE – Hajdunanas FK?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Cigand SE – Hajdunanas FK?
Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Cigand SE – Hajdunanas FK?
Cotele 1X2 sunt 1.10 / 8.10 / 12.00. Fără marjă, asta înseamnă 81% pentru Cigand SE, 11% egal și 7% pentru Hajdunanas FK, cu Cigand SE favorită la cota 1.10.
Câte goluri se așteaptă în Cigand SE – Hajdunanas FK?
Modelul nostru estimează 3,99 goluri (2,94 pentru Cigand SE, 1,05 pentru Hajdunanas FK). Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 2–1.