Ungaria · NB III, Group North East
Ozd-Sajovolgye – Fuzesabony SC Eross Ut
Ultimele 5 / 5: Ozd-Sajovolgye marchează 4.0 și primește 0.6. Fuzesabony SC Eross Ut 0.8 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 64% · Egal 20% · Oaspete 16%
Goluri / meci
4.0 + 0.8
Peste 2.5
1.47 · forma 80% / 40%
GG
Da 1.68 · Nu 2.07
Analiză Ozd-Sajovolgye – Fuzesabony SC Eross Ut
Ozd-Sajovolgye o primește pe Fuzesabony SC Eross Ut sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Ozd-Sajovolgye are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 20 de goluri marcate și 3 goluri primite (4,0 marcate și 0,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Fuzesabony SC Eross Ut are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Ozd-Sajovolgye stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Ozd-Sajovolgye a câștigat 0, Fuzesabony SC Eross Ut a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 23.11.2025, s-a terminat Ozd-Sajovolgye 0–2 Fuzesabony SC Eross Ut.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.41 / 4.50 / 5.45. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 64% pentru Ozd-Sajovolgye, 20% pentru egal și 16% pentru Fuzesabony SC Eross Ut. Favorită e Ozd-Sajovolgye. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.47 și sub 2.5 la 2.40, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.68 și Nu la 2.07.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,70 – 0,70) și cele deduse din cote (2,18 – 1,02) și ajunge la 2,44 goluri estimate pentru Ozd-Sajovolgye și 0,86 pentru Fuzesabony SC Eross Ut, adică 3,30 în total. Cu aceste valori, Ozd-Sajovolgye câștigă în 72% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Fuzesabony SC Eross Ut câștigă în 11%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 11,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Ozd-Sajovolgye | Fuzesabony SC Eross Ut |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 2,40 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 20 (4,0) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,44 | 0,86 |
| Șanse de victorie (model) | 72% | 11% |
Goluri estimate
2,44 – 0,86 · total 3,30
1X2 model
72% · 17% · 11%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
53% · cotă corectă 1.89
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| Ozd-Sajovol. ↓ / Fuzesabony . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,7 | 3,2 | 1,4 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 9,0 | 7,7 | 3,3 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 2 | 11,0 | 9,4 | 4,1 | 1,2 | 0,3 | 0,0 |
| 3 | 8,9 | 7,7 | 3,3 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 5,4 | 4,7 | 2,0 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 2,7 | 2,3 | 1,0 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ozd-Sajovolgye, coloane = goluri Fuzesabony SC Eross Ut.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Ozd-Sajovolgye are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.41 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.47 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2–0 (11,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
1GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 23.11.25 | Ozd-Sajovolgye – Fuzesabony SC Eross Ut | 0–1 | 0–2 |
| 06.08.25 | Fuzesabony SC Eross Ut – Ozd-Sajovolgye | 0–0 | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Ozd-Sajovolgye – Fuzesabony SC Eross Ut?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Ozd-Sajovolgye – Fuzesabony SC Eross Ut?
Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Ozd-Sajovolgye – Fuzesabony SC Eross Ut?
Cotele 1X2 sunt 1.41 / 4.50 / 5.45. Fără marjă, asta înseamnă 64% pentru Ozd-Sajovolgye, 20% egal și 16% pentru Fuzesabony SC Eross Ut, cu Ozd-Sajovolgye favorită la cota 1.41.
Câte goluri se așteaptă în Ozd-Sajovolgye – Fuzesabony SC Eross Ut?
Modelul nostru estimează 3,30 goluri (2,44 pentru Ozd-Sajovolgye, 0,86 pentru Fuzesabony SC Eross Ut). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 2–0.