Vineri16 octombrie
Live 52 Pune pont

VietnamVietnam · V-League 1

Dong A Thanh Hoa – Nam Dinh

Dong A Thanh Hoa
VÎÎVÎ
13:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Nam Dinh
EÎVÎE
14.00 X3.10 21.92
1X1.75 X21.19 121.30

Ultimele 5 / 5: Dong A Thanh Hoa marchează 1.2 și primește 2.2. Nam Dinh 1.6 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 23% · Egal 30% · Oaspete 48%

Goluri / meci

1.2 + 1.6

Peste 2.5

1.75 · forma 80% / 60%

GG

Da 1.62 · Nu 2.15

Analiză Dong A Thanh Hoa – Nam Dinh

Dong A Thanh Hoa o primește pe Nam Dinh sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în V-League 1 (Vietnam). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Dong A Thanh Hoa are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 11 goluri primite (1,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Nam Dinh are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 9 goluri primite (1,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Dong A Thanh Hoa a câștigat 1, Nam Dinh a câștigat 4, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,1 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 6 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 8. Ultima întâlnire, pe 13.03.2026, s-a terminat Nam Dinh 1–0 Dong A Thanh Hoa.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.00 / 3.10 / 1.92. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 23% pentru Dong A Thanh Hoa, 30% pentru egal și 48% pentru Nam Dinh. Favorită e Nam Dinh. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.75 și sub 2.5 la 1.95, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.62 și Nu la 2.15.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,90) și cele deduse din cote (1,12 – 1,67) și ajunge la 1,31 goluri estimate pentru Dong A Thanh Hoa și 1,78 pentru Nam Dinh, adică 3,09 în total. Cu aceste valori, Dong A Thanh Hoa câștigă în 28% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Nam Dinh câștigă în 49%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,6%.

Statistici-cheie
IndicatorDong A Thanh HoaNam Dinh
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-31-2-2
Puncte / meci1,201,00
Goluri marcate (medie)6 (1,2)8 (1,6)
Goluri primite (medie)11 (2,2)9 (1,8)
% Peste 2.580%60%
% GG60%60%
Victorii H2H (8 meciuri)14
Goluri estimate (model)1,311,78
Șanse de victorie (model)28%49%

Goluri estimate

1,31 – 1,78 · total 3,09

1X2 model

28% · 23% · 49%

Peste 2.5 model

59% · cotă corectă 1.69

GG model

61% · cotă corectă 1.64

Distribuția golurilor
5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Dong A Than. ↓ / Nam Dinh →012345
0 4,6 8,1 7,2 4,3 1,9 0,7
1 6,0 10,6 9,4 5,6 2,5 0,9
2 3,9 6,9 6,2 3,7 1,6 0,6
3 1,7 3,0 2,7 1,6 0,7 0,3
4 0,6 1,0 0,9 0,5 0,2 0,1
5 0,1 0,3 0,2 0,1 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dong A Thanh Hoa, coloane = goluri Nam Dinh.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Dong A Thanh Hoa. Dong A Thanh Hoa primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Nam Dinh. Nam Dinh primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,40 goluri, cotele doar 2,79. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Nam Dinh e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.19 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.75 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.62 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.6
2.2
Primite / meci
1.8
40%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
60%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Dong A Thanh Hoa – Nam Dinh?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Dong A Thanh Hoa – Nam Dinh?

Meciul face parte din V-League 1 (Vietnam). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Dong A Thanh Hoa – Nam Dinh?

Cotele 1X2 sunt 4.00 / 3.10 / 1.92. Fără marjă, asta înseamnă 23% pentru Dong A Thanh Hoa, 30% egal și 48% pentru Nam Dinh, cu Nam Dinh favorită la cota 1.92.

Câte goluri se așteaptă în Dong A Thanh Hoa – Nam Dinh?

Modelul nostru estimează 3,09 goluri (1,31 pentru Dong A Thanh Hoa, 1,78 pentru Nam Dinh). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din V-League 1
11.10
15:15
Ha Noi – Bac Ninh 1–0
10.10
14:00
Nam Dinh – Ninh Binh 1–1