Hong Linh Ha Tinh – Song Lam Nghe An
Ultimele 5 / 5: Hong Linh Ha Tinh marchează 0.8 și primește 1.2. Song Lam Nghe An 1.8 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 47% · Egal 33% · Oaspete 20%
Goluri / meci
0.8 + 1.8
Peste 2.5
2.22 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.88 · Nu 1.82
Analiză Hong Linh Ha Tinh – Song Lam Nghe An
Hong Linh Ha Tinh o primește pe Song Lam Nghe An sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în V-League 1 (Vietnam). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Hong Linh Ha Tinh are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 6 goluri primite (0,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Song Lam Nghe An are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 5 goluri primite (1,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Song Lam Nghe An stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Hong Linh Ha Tinh a câștigat 0, Song Lam Nghe An a câștigat 2, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 5. Ultima întâlnire, pe 28.02.2026, s-a terminat Hong Linh Ha Tinh 0–1 Song Lam Nghe An.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.97 / 2.77 / 4.50. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 47% pentru Hong Linh Ha Tinh, 33% pentru egal și 20% pentru Song Lam Nghe An. Favorită e Hong Linh Ha Tinh. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.22 și sub 2.5 la 1.57, adică 41% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.88 și Nu la 1.82.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,90 – 1,50) și cele deduse din cote (1,44 – 0,90) și ajunge la 1,17 goluri estimate pentru Hong Linh Ha Tinh și 1,20 pentru Song Lam Nghe An, adică 2,37 în total. Cu aceste valori, Hong Linh Ha Tinh câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Song Lam Nghe An câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 48%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Hong Linh Ha Tinh | Song Lam Nghe An |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 20% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,17 | 1,20 |
| Șanse de victorie (model) | 35% | 37% |
Goluri estimate
1,17 – 1,20 · total 2,37
1X2 model
35% · 28% · 37%
Peste 2.5 model
42% · cotă corectă 2.38
GG model
48% · cotă corectă 2.08
Sub 2.5: 58% · Peste 2.5: 42% · total goluri în 90 de minute
| Hong Linh H. ↓ / Song Lam Ng. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 9,3 | 11,2 | 6,7 | 2,7 | 0,8 | 0,2 |
| 1 | 10,9 | 13,1 | 7,9 | 3,1 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 6,4 | 7,7 | 4,6 | 1,8 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 2,5 | 3,0 | 1,8 | 0,7 | 0,2 | 0,1 |
| 4 | 0,7 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hong Linh Ha Tinh, coloane = goluri Song Lam Nghe An.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Hong Linh Ha Tinh 35%, egal 28%, Song Lam Nghe An 37%. Sub 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.57 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 28.02.26 | Hong Linh Ha Tinh – Song Lam Nghe An | 0–1 | 0–1 |
| 21.09.25 | Song Lam Nghe An – Hong Linh Ha Tinh | 1–0 | 1–1 |
| 17.05.25 | Hong Linh Ha Tinh – Song Lam Nghe An | 0–1 | 0–1 |
| 29.09.24 | Song Lam Nghe An – Hong Linh Ha Tinh | 0–0 | 1–1 |
| 25.06.24 | Song Lam Nghe An – Hong Linh Ha Tinh | 0–1 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Hong Linh Ha Tinh – Song Lam Nghe An?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Hong Linh Ha Tinh – Song Lam Nghe An?
Meciul face parte din V-League 1 (Vietnam). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Hong Linh Ha Tinh – Song Lam Nghe An?
Cotele 1X2 sunt 1.97 / 2.77 / 4.50. Fără marjă, asta înseamnă 47% pentru Hong Linh Ha Tinh, 33% egal și 20% pentru Song Lam Nghe An, cu Hong Linh Ha Tinh favorită la cota 1.97.
Câte goluri se așteaptă în Hong Linh Ha Tinh – Song Lam Nghe An?
Modelul nostru estimează 2,37 goluri (1,17 pentru Hong Linh Ha Tinh, 1,20 pentru Song Lam Nghe An). Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 48%, iar cel mai probabil scor este 1–1.