Vineri16 octombrie
Live 74 Pune pont

RusiaRusia · FNL 2 - Divizia A

Dinamo Stavropol – Zenit 2

Dinamo Stavropol
VÎÎÎÎ
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Zenit 2
VVVVV
18.00 X6.20 21.20
1X3.45 X21.02 121.06

Ultimele 5 / 5: Dinamo Stavropol marchează 1.0 și primește 1.6. Zenit 2 2.2 / 0.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 11% · Egal 14% · Oaspete 74%

Goluri / meci

1.0 + 2.2

Peste 2.5

1.33 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.78 · Nu 1.92

Analiză Dinamo Stavropol – Zenit 2

Dinamo Stavropol o primește pe Zenit 2 sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în FNL 2 - Divizia A (Rusia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Dinamo Stavropol are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Zenit 2 are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 0 goluri primite (2,2 marcate și 0,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, Zenit 2 stă mai bine, cu o diferență de 2,40 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Dinamo Stavropol a câștigat 1, Zenit 2 a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 3. Ultima întâlnire, pe 18.07.2026, s-a terminat Zenit 2 3–0 Dinamo Stavropol.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 8.00 / 6.20 / 1.20. După ce scoatem marja (aproximativ 12,0% pe piața asta), rămân 11% pentru Dinamo Stavropol, 14% pentru egal și 74% pentru Zenit 2. Favorită e Zenit 2. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.33 și sub 2.5 la 2.85, adică 68% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.78 și Nu la 1.92.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,50 – 1,90) și cele deduse din cote (0,90 – 2,61) și ajunge la 0,70 goluri estimate pentru Dinamo Stavropol și 2,26 pentru Zenit 2, adică 2,96 în total. Cu aceste valori, Dinamo Stavropol câștigă în 10% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Zenit 2 câștigă în 73%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 0–2, cu 13,2%.

Statistici-cheie
IndicatorDinamo StavropolZenit 2
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-45-0-0
Puncte / meci0,603,00
Goluri marcate (medie)5 (1,0)11 (2,2)
Goluri primite (medie)8 (1,6)0 (0,0)
% Peste 2.560%40%
% GG60%0%
Victorii H2H (3 meciuri)12
Goluri estimate (model)0,702,26
Șanse de victorie (model)10%73%

Goluri estimate

0,70 – 2,26 · total 2,96

1X2 model

10% · 17% · 73%

Peste 2.5 model

57% · cotă corectă 1.75

GG model

45% · cotă corectă 2.22

Distribuția golurilor
5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Dinamo Stav. ↓ / Zenit 2 →012345
0 5,2 11,7 13,2 10,0 5,6 2,5
1 3,6 8,2 9,3 7,0 3,9 1,8
2 1,3 2,9 3,2 2,4 1,4 0,6
3 0,3 0,7 0,8 0,6 0,3 0,1
4 0,1 0,1 0,1 0,1 0,1 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dinamo Stavropol, coloane = goluri Zenit 2.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Dinamo Stavropol. Dinamo Stavropol primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,40 goluri, cotele doar 3,51. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Zenit 2 are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.20 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.33 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–2 (13,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
2.2
1.6
Primite / meci
0.0
20%
Victorii
100%
60%
Peste 2.5
40%
60%
GG
0%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Dinamo Stavropol – Zenit 2?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Dinamo Stavropol – Zenit 2?

Meciul face parte din FNL 2 - Divizia A (Rusia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Dinamo Stavropol – Zenit 2?

Cotele 1X2 sunt 8.00 / 6.20 / 1.20. Fără marjă, asta înseamnă 11% pentru Dinamo Stavropol, 14% egal și 74% pentru Zenit 2, cu Zenit 2 favorită la cota 1.20.

Câte goluri se așteaptă în Dinamo Stavropol – Zenit 2?

Modelul nostru estimează 2,96 goluri (0,70 pentru Dinamo Stavropol, 2,26 pentru Zenit 2). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 0–2.

Alte meciuri din FNL 2 - Divizia A
17.10
14:00
Amkar Perm – Irtysh Omsk 1.1510.00
11.10
16:00
Dinamo Bryansk – Rodina 2 2–3