Vineri16 octombrie
Live 74 Pune pont

RusiaRusia · FNL 2 - Divizia A

Amkar Perm – Irtysh Omsk

Amkar Perm
ÎÎVVÎ
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Irtysh Omsk
ÎVÎÎÎ
11.15 X6.60 210.00
1X— X24.00 121.04

Ultimele 5 / 5: Amkar Perm marchează 1.6 și primește 1.6. Irtysh Omsk 1.2 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 78% · Egal 14% · Oaspete 9%

Goluri / meci

1.6 + 1.2

Peste 2.5

1.32 · forma 80% / 60%

GG

Da 1.90 · Nu 1.80

Analiză Amkar Perm – Irtysh Omsk

Amkar Perm o primește pe Irtysh Omsk sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în FNL 2 - Divizia A (Rusia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Amkar Perm are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 8 goluri primite (1,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Irtysh Omsk are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Amkar Perm stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Amkar Perm a câștigat 1, Irtysh Omsk a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 1. Ultima întâlnire, pe 18.07.2026, s-a terminat Irtysh Omsk 0–3 Amkar Perm.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.15 / 6.60 / 10.00. După ce scoatem marja (aproximativ 12,1% pe piața asta), rămân 78% pentru Amkar Perm, 14% pentru egal și 9% pentru Irtysh Omsk. Favorită e Amkar Perm. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.32 și sub 2.5 la 2.90, adică 69% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.90 și Nu la 1.80.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,40) și cele deduse din cote (2,73 – 0,82) și ajunge la 2,16 goluri estimate pentru Amkar Perm și 1,11 pentru Irtysh Omsk, adică 3,27 în total. Cu aceste valori, Amkar Perm câștigă în 61% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Irtysh Omsk câștigă în 19%. Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 17 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorAmkar PermIrtysh Omsk
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-31-0-4
Puncte / meci1,200,60
Goluri marcate (medie)8 (1,6)6 (1,2)
Goluri primite (medie)8 (1,6)8 (1,6)
% Peste 2.580%60%
% GG40%40%
Victorii H2H (1 meciuri)10
Goluri estimate (model)2,161,11
Șanse de victorie (model)61%19%

Goluri estimate

2,16 – 1,11 · total 3,27

1X2 model

61% · 20% · 19%

Peste 2.5 model

63% · cotă corectă 1.59

GG model

59% · cotă corectă 1.69

Distribuția golurilor
4%0
13%1
20%2
22%3
18%4
23%5+

Sub 2.5: 37% · Peste 2.5: 63% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Amkar Perm ↓ / Irtysh Omsk →012345
0 3,8 4,2 2,3 0,9 0,2 0,1
1 8,2 9,1 5,1 1,9 0,5 0,1
2 8,9 9,8 5,5 2,0 0,6 0,1
3 6,4 7,1 3,9 1,5 0,4 0,1
4 3,4 3,8 2,1 0,8 0,2 0,0
5 1,5 1,7 0,9 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Amkar Perm, coloane = goluri Irtysh Omsk.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Amkar Perm. Amkar Perm primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Irtysh Omsk. Irtysh Omsk primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,00 goluri, cotele doar 3,54. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Amkar Perm are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.15 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), dar cota 1.32 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.90 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
1.2
1.6
Primite / meci
1.6
40%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
60%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Amkar Perm – Irtysh Omsk?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Amkar Perm – Irtysh Omsk?

Meciul face parte din FNL 2 - Divizia A (Rusia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Amkar Perm – Irtysh Omsk?

Cotele 1X2 sunt 1.15 / 6.60 / 10.00. Fără marjă, asta înseamnă 78% pentru Amkar Perm, 14% egal și 9% pentru Irtysh Omsk, cu Amkar Perm favorită la cota 1.15.

Câte goluri se așteaptă în Amkar Perm – Irtysh Omsk?

Modelul nostru estimează 3,27 goluri (2,16 pentru Amkar Perm, 1,11 pentru Irtysh Omsk). Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din FNL 2 - Divizia A
17.10
14:00
Dinamo Stavropol – Zenit 2 8.001.20
11.10
16:00
Dinamo Bryansk – Rodina 2 2–3