Dalian Yingbo B – Wenzhou Professional FC
Ultimele 5 / 5: Dalian Yingbo B marchează 1.2 și primește 1.4. Wenzhou Professional FC 1.0 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 45% · Egal 30% · Oaspete 25%
Goluri / meci
1.2 + 1.0
Peste 2.5
2.47 · forma 20% / 20%
GG
Da 2.20 · Nu 1.59
Analiză Dalian Yingbo B – Wenzhou Professional FC
Dalian Yingbo B o primește pe Wenzhou Professional FC duminică, 18 octombrie, ora 11:00 (ora României), în League 2 (China). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Dalian Yingbo B are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Wenzhou Professional FC are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 5 goluri primite (1,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 13.09.2026, Wenzhou Professional FC 1–0 Dalian Yingbo B. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.00 / 3.00 / 3.65. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 45% pentru Dalian Yingbo B, 30% pentru egal și 25% pentru Wenzhou Professional FC. Favorită e Dalian Yingbo B. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.47 și sub 2.5 la 1.45, adică 37% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.20 și Nu la 1.59.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,20) și cele deduse din cote (1,29 – 0,88) și ajunge la 1,19 goluri estimate pentru Dalian Yingbo B și 1,04 pentru Wenzhou Professional FC, adică 2,23 în total. Cu aceste valori, Dalian Yingbo B câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Wenzhou Professional FC câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,3%.
| Indicator | Dalian Yingbo B | Wenzhou Professional FC |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 20% | 20% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,19 | 1,04 |
| Șanse de victorie (model) | 39% | 32% |
Goluri estimate
1,19 – 1,04 · total 2,23
1X2 model
39% · 29% · 32%
Peste 2.5 model
38% · cotă corectă 2.63
GG model
45% · cotă corectă 2.22
Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute
| Dalian Ying. ↓ / Wenzhou Pro. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 10,8 | 11,2 | 5,8 | 2,0 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 12,8 | 13,3 | 6,9 | 2,4 | 0,6 | 0,1 |
| 2 | 7,6 | 7,9 | 4,1 | 1,4 | 0,4 | 0,1 |
| 3 | 3,0 | 3,1 | 1,6 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,9 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dalian Yingbo B, coloane = goluri Wenzhou Professional FC.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Favorit fără formă. Dalian Yingbo B e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.20 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.45 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 13.09.26 | Wenzhou Professional FC – Dalian Yingbo B | 0–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Dalian Yingbo B – Wenzhou Professional FC?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 11:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Dalian Yingbo B – Wenzhou Professional FC?
Meciul face parte din League 2 (China). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Dalian Yingbo B – Wenzhou Professional FC?
Cotele 1X2 sunt 2.00 / 3.00 / 3.65. Fără marjă, asta înseamnă 45% pentru Dalian Yingbo B, 30% egal și 25% pentru Wenzhou Professional FC, cu Dalian Yingbo B favorită la cota 2.00.
Câte goluri se așteaptă în Dalian Yingbo B – Wenzhou Professional FC?
Modelul nostru estimează 2,23 goluri (1,19 pentru Dalian Yingbo B, 1,04 pentru Wenzhou Professional FC). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–1.