Duminică18 octombrie
Live 29 Pune pont

UruguayUruguay · Segunda Division

Club Oriental – Uruguay Montevideo

Club Oriental
ÎEVVE
02:00 Luni, 19 octombrie
Uruguay Montevideo
ÎÎÎÎE
11.68 X3.55 24.60
1X1.15 X22.00 121.24

Ultimele 5 / 5: Club Oriental marchează 1.4 și primește 1.2. Uruguay Montevideo 0.8 / 2.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 54% · Egal 26% · Oaspete 20%

Goluri / meci

1.4 + 0.8

Peste 2.5

2.15 · forma 40% / 60%

GG

Da 2.12 · Nu 1.64

Analiză Club Oriental – Uruguay Montevideo

Club Oriental o primește pe Uruguay Montevideo luni, 19 octombrie, ora 02:00 (ora României), în Segunda Division (Uruguay). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Club Oriental are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Uruguay Montevideo are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 11 goluri primite (0,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Club Oriental stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Club Oriental a câștigat 2, Uruguay Montevideo a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 6. Ultima întâlnire, pe 12.07.2026, s-a terminat Uruguay Montevideo 1–1 Club Oriental.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.68 / 3.55 / 4.60. După ce scoatem marja (aproximativ 9,4% pe piața asta), rămân 54% pentru Club Oriental, 26% pentru egal și 20% pentru Uruguay Montevideo. Favorită e Club Oriental. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.15 și sub 2.5 la 1.60, adică 43% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.12 și Nu la 1.64.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 1,00) și cele deduse din cote (1,56 – 0,83) și ajunge la 1,68 goluri estimate pentru Club Oriental și 0,91 pentru Uruguay Montevideo, adică 2,59 în total. Cu aceste valori, Club Oriental câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Uruguay Montevideo câștigă în 20%. Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 12,6%.

Statistici-cheie
IndicatorClub OrientalUruguay Montevideo
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-10-1-4
Puncte / meci1,600,20
Goluri marcate (medie)7 (1,4)4 (0,8)
Goluri primite (medie)6 (1,2)11 (2,2)
% Peste 2.540%60%
% GG60%60%
Victorii H2H (6 meciuri)22
Goluri estimate (model)1,680,91
Șanse de victorie (model)56%20%

Goluri estimate

1,68 – 0,91 · total 2,59

1X2 model

56% · 24% · 20%

Peste 2.5 model

48% · cotă corectă 2.08

GG model

49% · cotă corectă 2.04

Distribuția golurilor
8%0
19%1
25%2
22%3
14%4
12%5+

Sub 2.5: 52% · Peste 2.5: 48% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Club Orient. ↓ / Uruguay Mon. →012345
0 7,5 6,8 3,1 0,9 0,2 0,0
1 12,6 11,5 5,2 1,6 0,4 0,1
2 10,6 9,6 4,4 1,3 0,3 0,1
3 5,9 5,4 2,5 0,7 0,2 0,0
4 2,5 2,3 1,0 0,3 0,1 0,0
5 0,8 0,8 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Club Oriental, coloane = goluri Uruguay Montevideo.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Uruguay Montevideo. Uruguay Montevideo primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Club Oriental are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.68 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.36 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (12,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
0.8
1.2
Primite / meci
2.2
40%
Victorii
0%
40%
Peste 2.5
60%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Club Oriental – Uruguay Montevideo?

Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 02:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Club Oriental – Uruguay Montevideo?

Meciul face parte din Segunda Division (Uruguay). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Club Oriental – Uruguay Montevideo?

Cotele 1X2 sunt 1.68 / 3.55 / 4.60. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Club Oriental, 26% egal și 20% pentru Uruguay Montevideo, cu Club Oriental favorită la cota 1.68.

Câte goluri se așteaptă în Club Oriental – Uruguay Montevideo?

Modelul nostru estimează 2,59 goluri (1,68 pentru Club Oriental, 0,91 pentru Uruguay Montevideo). Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Segunda Division
17.10
23:00
Tacuarembo – La Luz FC 3.652.00
18.10
02:00
Miramar Misiones – Cerrito 2.902.42
18.10
23:00
Rentistas – Atenas San Carlos 2.373.10
17.10
20:00
Fenix – Paysandu FC 0–1
17.10
02:00
Colon FC – Huracan FC 3–0
12.10
01:00
Huracan FC – Fenix 0–0