Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

UruguayUruguay · Segunda Division

Tacuarembo – La Luz FC

Tacuarembo
ÎÎEEE
23:00 Sâmbătă, 17 octombrie
La Luz FC
EVVÎV
13.25 X2.95 22.27
1X1.54 X21.28 121.33

Ultimele 5 / 5: Tacuarembo marchează 1.2 și primește 1.6. La Luz FC 1.4 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 28% · Egal 31% · Oaspete 41%

Goluri / meci

1.2 + 1.4

Peste 2.5

2.32 · forma 60% / 40%

GG

Da 2.00 · Nu 1.72

Analiză Tacuarembo – La Luz FC

Tacuarembo o primește pe La Luz FC sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:00 (ora României), în Segunda Division (Uruguay). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Tacuarembo are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. La Luz FC are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, La Luz FC stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Tacuarembo a câștigat 2, La Luz FC a câștigat 3, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,9 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 8. Ultima întâlnire, pe 13.07.2026, s-a terminat La Luz FC 2–0 Tacuarembo.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.25 / 2.95 / 2.27. După ce scoatem marja (aproximativ 8,7% pe piața asta), rămân 28% pentru Tacuarembo, 31% pentru egal și 41% pentru La Luz FC. Favorită e La Luz FC. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.32 și sub 2.5 la 1.51, adică 39% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.00 și Nu la 1.72.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,50) și cele deduse din cote (1,01 – 1,25) și ajunge la 1,05 goluri estimate pentru Tacuarembo și 1,38 pentru La Luz FC, adică 2,43 în total. Cu aceste valori, Tacuarembo câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 27%, iar La Luz FC câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 44%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,8%.

Statistici-cheie
IndicatorTacuaremboLa Luz FC
Meciuri analizate55
V-E-Î0-3-23-1-1
Puncte / meci0,602,00
Goluri marcate (medie)6 (1,2)7 (1,4)
Goluri primite (medie)8 (1,6)5 (1,0)
% Peste 2.560%40%
% GG80%60%
Victorii H2H (8 meciuri)23
Goluri estimate (model)1,051,38
Șanse de victorie (model)29%44%

Goluri estimate

1,05 – 1,38 · total 2,43

1X2 model

29% · 27% · 44%

Peste 2.5 model

44% · cotă corectă 2.27

GG model

49% · cotă corectă 2.04

Distribuția golurilor
9%0
21%1
26%2
21%3
13%4
10%5+

Sub 2.5: 56% · Peste 2.5: 44% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Tacuarembo ↓ / La Luz FC →012345
0 8,8 12,1 8,4 3,9 1,3 0,4
1 9,2 12,8 8,8 4,0 1,4 0,4
2 4,9 6,7 4,6 2,1 0,7 0,2
3 1,7 2,3 1,6 0,7 0,3 0,1
4 0,4 0,6 0,4 0,2 0,1 0,0
5 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Tacuarembo, coloane = goluri La Luz FC.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Tacuarembo. Tacuarembo primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.28 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.51 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.4
1.6
Primite / meci
1.0
0%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
40%
80%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Tacuarembo – La Luz FC?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Tacuarembo – La Luz FC?

Meciul face parte din Segunda Division (Uruguay). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Tacuarembo – La Luz FC?

Cotele 1X2 sunt 3.25 / 2.95 / 2.27. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru Tacuarembo, 31% egal și 41% pentru La Luz FC, cu La Luz FC favorită la cota 2.27.

Câte goluri se așteaptă în Tacuarembo – La Luz FC?

Modelul nostru estimează 2,43 goluri (1,05 pentru Tacuarembo, 1,38 pentru La Luz FC). Peste 2.5 goluri are 44%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Segunda Division
17.10
02:00
Colon FC – Huracan FC 2.103.25
17.10
20:00
Fenix – Paysandu FC 1.367.30
18.10
02:00
Miramar Misiones – Cerrito 2.952.37
12.10
01:00
Huracan FC – Fenix 0–0
11.10
22:00
La Luz FC – Plaza Colonia 1–1