Cesena (F) – Brescia (F)
Ultimele 5 / 5: Cesena (F) marchează 3.0 și primește 1.6. Brescia (F) 0.8 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 67% · Egal 19% · Oaspete 14%
Goluri / meci
3.0 + 0.8
Peste 2.5
— · forma 80% / 60%
GG
—
Analiză Cesena (F) – Brescia (F)
Cesena (F) o primește pe Brescia (F) duminică, 18 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Serie B, Women (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Cesena (F) are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 8 goluri primite (3,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Brescia (F) are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Cesena (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Cesena (F) a câștigat 3, Brescia (F) a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 3. Ultima întâlnire, pe 22.03.2026, s-a terminat Brescia (F) 1–2 Cesena (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.34 / 4.75 / 6.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,8% pe piața asta), rămân 67% pentru Cesena (F), 19% pentru egal și 14% pentru Brescia (F). Favorită e Cesena (F).
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,20 goluri estimate pentru Cesena (F) și 1,20 pentru Brescia (F), adică 3,40 în total. Cu aceste valori, Cesena (F) câștigă în 60% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Brescia (F) câștigă în 20%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Cesena (F) | Brescia (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 2,40 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 15 (3,0) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 3 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,20 | 1,20 |
| Șanse de victorie (model) | 60% | 20% |
Goluri estimate
2,20 – 1,20 · total 3,40
1X2 model
60% · 20% · 20%
Peste 2.5 model
67% · cotă corectă 1.49
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute
| Cesena (F) ↓ / Brescia (F) → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,3 | 4,0 | 2,4 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 7,3 | 8,8 | 5,3 | 2,1 | 0,6 | 0,2 |
| 2 | 8,1 | 9,7 | 5,8 | 2,3 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 5,9 | 7,1 | 4,3 | 1,7 | 0,5 | 0,1 |
| 4 | 3,3 | 3,9 | 2,3 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 1,4 | 1,7 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cesena (F), coloane = goluri Brescia (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Cesena (F). Cesena (F) primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Cesena (F) are 60% în model (cotă corectă 1.67), dar cota 1.34 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49). Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 22.03.26 | Brescia (F) – Cesena (F) | — | 1–2 |
| 01.11.25 | Cesena (F) – Brescia (F) | — | 3–1 |
| 21.09.25 | Brescia (F) – Cesena (F) | — | 1–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Cesena (F) – Brescia (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Cesena (F) – Brescia (F)?
Meciul face parte din Serie B, Women (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Cesena (F) – Brescia (F)?
Cotele 1X2 sunt 1.34 / 4.75 / 6.20. Fără marjă, asta înseamnă 67% pentru Cesena (F), 19% egal și 14% pentru Brescia (F), cu Cesena (F) favorită la cota 1.34.
Câte goluri se așteaptă în Cesena (F) – Brescia (F)?
Modelul nostru estimează 3,40 goluri (2,20 pentru Cesena (F), 1,20 pentru Brescia (F)). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 2–1.