Bologna (F) – Frosinone (F)
Ultimele 5 / 5: Bologna (F) marchează 1.6 și primește 0.4. Frosinone (F) 1.4 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 49% · Egal 24% · Oaspete 27%
Goluri / meci
1.6 + 1.4
Peste 2.5
— · forma 40% / 40%
GG
—
Analiză Bologna (F) – Frosinone (F)
Bologna (F) o primește pe Frosinone (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Serie B, Women (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Bologna (F) are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 2 goluri primite (1,6 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Frosinone (F) are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 3 goluri primite (1,4 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Bologna (F) a câștigat 1, Frosinone (F) a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 07.02.2026, s-a terminat Frosinone (F) 3–3 Bologna (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.70 / 3.35. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 49% pentru Bologna (F), 24% pentru egal și 27% pentru Frosinone (F). Favorită e Bologna (F).
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Bologna (F) și 0,90 pentru Frosinone (F), adică 2,00 în total. Cu aceste valori, Bologna (F) câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 31%, iar Frosinone (F) câștigă în 29%. Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 14,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Bologna (F) | Frosinone (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 2-3-0 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 20% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,10 | 0,90 |
| Șanse de victorie (model) | 40% | 29% |
Goluri estimate
1,10 – 0,90 · total 2,00
1X2 model
40% · 31% · 29%
Peste 2.5 model
32% · cotă corectă 3.13
GG model
40% · cotă corectă 2.50
Sub 2.5: 68% · Peste 2.5: 32% · total goluri în 90 de minute
| Bologna (F) ↓ / Frosinone (. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 13,5 | 12,2 | 5,5 | 1,6 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 14,9 | 13,4 | 6,0 | 1,8 | 0,4 | 0,1 |
| 2 | 8,2 | 7,4 | 3,3 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 3,0 | 2,7 | 1,2 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,8 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Bologna (F), coloane = goluri Frosinone (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 31% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.24 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Nu marchează ambele (NG) are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 1–0 (14,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 07.02.26 | Frosinone (F) – Bologna (F) | — | 3–3 |
| 28.09.25 | Bologna (F) – Frosinone (F) | — | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Bologna (F) – Frosinone (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Bologna (F) – Frosinone (F)?
Meciul face parte din Serie B, Women (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Bologna (F) – Frosinone (F)?
Cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.70 / 3.35. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru Bologna (F), 24% egal și 27% pentru Frosinone (F), cu Bologna (F) favorită la cota 1.85.
Câte goluri se așteaptă în Bologna (F) – Frosinone (F)?
Modelul nostru estimează 2,00 goluri (1,10 pentru Bologna (F), 0,90 pentru Frosinone (F)). Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor este 1–0.