Franta · Championnat National U19
Auxerre U19 – Paris FC U19
Ultimele 5 / 5: Auxerre U19 marchează 1.2 și primește 1.4. Paris FC U19 1.0 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 56% · Egal 23% · Oaspete 21%
Goluri / meci
1.2 + 1.0
Peste 2.5
1.61 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.67 · Nu 2.07
Analiză Auxerre U19 – Paris FC U19
Auxerre U19 o primește pe Paris FC U19 duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Auxerre U19 are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Paris FC U19 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 9 goluri primite (1,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Auxerre U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Auxerre U19 a câștigat 1, Paris FC U19 a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 12.04.2025, s-a terminat Paris FC U19 3–2 Auxerre U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.60 / 3.90 / 4.35. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 56% pentru Auxerre U19, 23% pentru egal și 21% pentru Paris FC U19. Favorită e Auxerre U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.61 și sub 2.5 la 2.15, adică 57% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.67 și Nu la 2.07.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,20) și cele deduse din cote (1,90 – 1,08) și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Auxerre U19 și 1,14 pentru Paris FC U19, adică 2,84 în total. Cu aceste valori, Auxerre U19 câștigă în 50% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Paris FC U19 câștigă în 26%. Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,3%.
| Indicator | Auxerre U19 | Paris FC U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,70 | 1,14 |
| Șanse de victorie (model) | 50% | 26% |
Goluri estimate
1,70 – 1,14 · total 2,84
1X2 model
50% · 24% · 26%
Peste 2.5 model
54% · cotă corectă 1.85
GG model
56% · cotă corectă 1.79
Sub 2.5: 46% · Peste 2.5: 54% · total goluri în 90 de minute
| Auxerre U19 ↓ / Paris FC U19 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,8 | 6,7 | 3,8 | 1,4 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 9,9 | 11,3 | 6,5 | 2,5 | 0,7 | 0,2 |
| 2 | 8,4 | 9,6 | 5,5 | 2,1 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 4,8 | 5,5 | 3,1 | 1,2 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 2,0 | 2,3 | 1,3 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,7 | 0,8 | 0,4 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Auxerre U19, coloane = goluri Paris FC U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Paris FC U19. Paris FC U19 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Auxerre U19 are 50% în model (cotă corectă 2.00), dar cota 1.60 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), dar cota 1.16 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 12.04.25 | Paris FC U19 – Auxerre U19 | 2–0 | 3–2 |
| 16.11.24 | Auxerre U19 – Paris FC U19 | — | 1–0 |
| 12.05.24 | Paris FC U19 – Auxerre U19 | 0–0 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Auxerre U19 – Paris FC U19?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Auxerre U19 – Paris FC U19?
Meciul face parte din Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Auxerre U19 – Paris FC U19?
Cotele 1X2 sunt 1.60 / 3.90 / 4.35. Fără marjă, asta înseamnă 56% pentru Auxerre U19, 23% egal și 21% pentru Paris FC U19, cu Auxerre U19 favorită la cota 1.60.
Câte goluri se așteaptă în Auxerre U19 – Paris FC U19?
Modelul nostru estimează 2,84 goluri (1,70 pentru Auxerre U19, 1,14 pentru Paris FC U19). Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.