Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

IrlandaIrlanda · National League (F)

Athlone Town (F) - Sligo Rovers (F)

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 15 august

IrlandaNational League (F) · Irlanda Final
Athlone Town (F)
VEÎVV
Final3-2Pauză 2-0
Sligo Rovers (F)
EEVVV
Șanse înainte de meci, după cote
Athlone Town (F) 65%Egal 20%Sligo Rovers (F) 15%

Athlone Town (F) 3-2 Sligo Rovers (F): statisticile meciului

Meciul s-a terminat Athlone Town (F) 3-2 Sligo Rovers (F) (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 56% pentru victoria lui Athlone Town (F), iar cotele fără marjă 65%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 59%), iar GG a ieșit (58%). Scorul exact 3-2 avea 3,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (5-2) și 2 cartonașe galbene (2-0).

Athlone Town (F)în meciSligo Rovers (F)
5
Cornere
2
2
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Athlone Town (F) vs Sligo Rovers (F)

Athlone Town (F) marchează 2,8 goluri pe meci și primește 1,2. Sligo Rovers (F) marchează 1,6 goluri pe meci și primește 0,8. La Athlone Town (F), 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Sligo Rovers (F) nu a câștigat niciuna dintre ultimele 5 întâlniri.

~3,1goluri estimate
59%peste 2,5 goluri
58%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Athlone Town (F)ultimele 5Sligo Rovers (F)
2,00
Puncte / meci
2,20
2,8
Goluri marcate / meci
1,6
1,2
Goluri primite / meci
0,8
3
Victorii
3
100%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
60%
4
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Athlone Town (F) și ultimele 5 Sligo Rovers (F), în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Athlone Town (F)3-1-1

V
Wexford Youths (F) - Athlone Town (F)08.08.26 · National League (F)
0-3
E
Athlone Town (F) - Shamrock Rovers (F)01.08.26 · Cupa FAI (F)
3-3
Î
Athlone Town (F) - Czarni Sosnowiec (F)25.07.26 · Liga Campionilor (F)
1-3
V
Athlone Town (F) - ZFK Skopje (F)22.07.26 · Liga Campionilor (F)
4-0
V
Athlone Town (F) - Bohemians (F)18.07.26 · National League (F)
3-0

Sligo Rovers (F)3-2-0

E
Sligo Rovers (F) - Galway United (F)08.08.26 · National League (F)
1-1
E
Galway United (F) - Sligo Rovers (F)01.08.26 · Cupa FAI (F)
0-0
V
Bohemians (F) - Sligo Rovers (F)25.07.26 · National League (F)
2-3
V
Sligo Rovers (F) - DLR Waves (F)18.07.26 · National League (F)
3-1
V
Sligo Rovers (F) - Wexford Youths (F)11.07.26 · National League (F)
1-0

Întâlniri directe Athlone Town (F) - Sligo Rovers (F)

Athlone Town (F) 4Egal 1Sligo Rovers (F) 0
E
Sligo Rovers (F) - Athlone Town (F)14.03.2026 · pauză 0-0
1-1
V
Athlone Town (F) - Sligo Rovers (F)11.10.2025 · pauză 4-0
4-0
V
Sligo Rovers (F) - Athlone Town (F)25.05.2024 · pauză 0-1
0-2

V/E/Î din perspectiva Athlone Town (F). 3 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Athlone Town (F) - Sligo Rovers (F)

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Athlone Town (F)1.3965% fără marjă
X · Egal4.4520% fără marjă
2 · Sligo Rovers (F)5.9015% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.09
X2 2.25
12 1.17

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.12
Peste 2.5 1.63

Ambele marchează

GG Da 1.73
GG Nu 2.00

Analiza de dinainte de meci

Athlone Town (F) - Sligo Rovers (F) s-a jucat sâmbătă, 15 august, în National League (F) (Irlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Athlone Town (F) are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 14-6. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Sligo Rovers (F) n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: trei victorii și două egaluri. A marcat 8 goluri și a primit 4.

În ultimele 5 întâlniri directe, Athlone Town (F) a câștigat de 4 ori, Sligo Rovers (F) niciodată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,6 goluri în medie. Ultima: Sligo Rovers (F) - Athlone Town (F) 1-1, pe 14 martie 2026.

Athlone Town (F) pleacă favorită, la cota 1.39. Egalul e la 4.45, iar Sligo Rovers (F) la 5.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 65% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.63, iar GG la 1.73.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,9 pentru Athlone Town (F) și 1,1 pentru Sligo Rovers (F). Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 56% la victorie, față de 65%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Athlone Town (F) are 56% în model, dar la 1.39 plătește sub cota corectă de 1.79. Peste 2.5 goluri: 59% în model, cota corectă ar fi 1.69. Cota 1.63 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 58%. Cota de 1.73 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Athlone Town (F) - Sligo Rovers (F)

Goluri estimate: 1,93 Athlone Town (F) și 1,14 Sligo Rovers (F), total 3,07. 1X2 în model: 56% · 22% · 22%. Peste 2,5: 59% (cotă corectă 1.69). GG: 58% (cotă corectă 1.72). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 41% · peste 2,5: 59% (verde).

Scoruri probabile

1-110,2%2-19,9%1-09,0%2-08,6%3-16,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-2
Pauză2-0
Cornere5-2
Cartonașe galbene2-0
Favorită la startAthlone Town (F) · 1.39
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Athlone Town (F) - Sligo Rovers (F)?

S-a jucat sâmbătă, 15 august, ora 20:00 (ora României) și s-a terminat 3-2.

În ce competiție s-a jucat Athlone Town (F) - Sligo Rovers (F)?

În National League (F) (Irlanda).

Unde s-a jucat Athlone Town (F) - Sligo Rovers (F)?

Pe Stadionul Athlone Town, sâmbătă, 15 august, ora 20:00 (ora României).

Cine era favorită în Athlone Town (F) - Sligo Rovers (F)?

Athlone Town (F) pleca favorită, la cota 1.39. Meciul s-a terminat 3-2.

Câte goluri s-au marcat în Athlone Town (F) - Sligo Rovers (F)?

5 goluri, scor final 3-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din National League (F)

Toată liga →