Duminică18 octombrie
Live 41 Pune pont

UngariaUngaria · NB I (F)

Astra FC (F) – Mol Vidi FC (F)

Astra FC (F)
ÎÎÎÎÎ
15:30 Duminică, 18 octombrie
Mol Vidi FC (F)
ÎÎVÎÎ
11.29 X5.10 26.90
1X1.04 X22.95 121.09

Ultimele 5 / 5: Astra FC (F) marchează 0.6 și primește 2.2. Mol Vidi FC (F) 1.2 / 6.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 69% · Egal 18% · Oaspete 13%

Goluri / meci

0.6 + 1.2

Peste 2.5

— · forma 60% / 100%

GG

—

Analiză Astra FC (F) – Mol Vidi FC (F)

Astra FC (F) o primește pe Mol Vidi FC (F) duminică, 18 octombrie, ora 15:30 (ora României), în NB I (F) (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Astra FC (F) are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 11 goluri primite (0,6 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Mol Vidi FC (F) are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 34 de goluri primite (1,2 marcate și 6,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Mol Vidi FC (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 02.03.2024, Mol Vidi FC (F) 0–1 Astra FC (F). Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.29 / 5.10 / 6.90. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 69% pentru Astra FC (F), 18% pentru egal și 13% pentru Mol Vidi FC (F). Favorită e Astra FC (F).

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 3,70 goluri estimate pentru Astra FC (F) și 1,70 pentru Mol Vidi FC (F), adică 5,40 în total. Cu aceste valori, Astra FC (F) câștigă în 74% din cazuri, egalul iese în 13%, iar Mol Vidi FC (F) câștigă în 13%. Peste 2.5 goluri are 91%, GG are 80%, iar cel mai probabil scor exact este 3–1, cu 6,5%.

Statistici-cheie
IndicatorAstra FC (F)Mol Vidi FC (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î0-0-51-0-4
Puncte / meci0,000,60
Goluri marcate (medie)3 (0,6)6 (1,2)
Goluri primite (medie)11 (2,2)34 (6,8)
% Peste 2.560%100%
% GG60%40%
Victorii H2H (1 meciuri)10
Goluri estimate (model)3,701,70
Șanse de victorie (model)74%13%

Goluri estimate

3,70 – 1,70 · total 5,40

1X2 model

74% · 13% · 13%

Peste 2.5 model

91% · cotă corectă 1.10

GG model

80% · cotă corectă 1.25

Distribuția golurilor
0%0
2%1
7%2
12%3
16%4
63%5+

Sub 2.5: 9% · Peste 2.5: 91% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Astra FC (F) ↓ / Mol Vidi FC. →012345
0 0,5 0,8 0,7 0,4 0,2 0,1
1 1,7 2,8 2,4 1,4 0,6 0,2
2 3,1 5,3 4,5 2,5 1,1 0,4
3 3,8 6,5 5,5 3,1 1,3 0,5
4 3,5 6,0 5,1 2,9 1,2 0,4
5 2,6 4,4 3,8 2,1 0,9 0,3

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Astra FC (F), coloane = goluri Mol Vidi FC (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Astra FC (F). Astra FC (F) primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Mol Vidi FC (F). Mol Vidi FC (F) primește 6,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Astra FC (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Astra FC (F) are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.29 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 91% în model (cotă corectă 1.10). Ambele marchează (GG) are 80% în model (cotă corectă 1.25). Scorul cel mai probabil: 3–1 (6,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
1.2
2.2
Primite / meci
6.8
0%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
100%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Astra FC (F) – Mol Vidi FC (F)?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Astra FC (F) – Mol Vidi FC (F)?

Meciul face parte din NB I (F) (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Astra FC (F) – Mol Vidi FC (F)?

Cotele 1X2 sunt 1.29 / 5.10 / 6.90. Fără marjă, asta înseamnă 69% pentru Astra FC (F), 18% egal și 13% pentru Mol Vidi FC (F), cu Astra FC (F) favorită la cota 1.29.

Câte goluri se așteaptă în Astra FC (F) – Mol Vidi FC (F)?

Modelul nostru estimează 5,40 goluri (3,70 pentru Astra FC (F), 1,70 pentru Mol Vidi FC (F)). Peste 2.5 goluri are 91%, GG are 80%, iar cel mai probabil scor este 3–1.

Alte meciuri din NB I (F)
17.10
14:30
Ujpest (F) – ETO Gyor (F) 1–0