Ferencvarosi (F) – Pecsi MFC (F)
Ultimele 5 / 5: Ferencvarosi (F) marchează 3.0 și primește 1.0. Pecsi MFC (F) 1.2 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 87% · Egal 9% · Oaspete 4%
Goluri / meci
3.0 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 80% / 60%
GG
—
Analiză Ferencvarosi (F) – Pecsi MFC (F)
Ferencvarosi (F) o primește pe Pecsi MFC (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în NB I (F) (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Ferencvarosi (F) are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 5 goluri primite (3,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pecsi MFC (F) are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, Ferencvarosi (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Ferencvarosi (F) a câștigat 4, Pecsi MFC (F) a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 4. Ultima întâlnire, pe 01.04.2026, s-a terminat Pecsi MFC (F) 0–9 Ferencvarosi (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.04 / 10.00 / 21.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 87% pentru Ferencvarosi (F), 9% pentru egal și 4% pentru Pecsi MFC (F). Favorită e Ferencvarosi (F).
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,20 goluri estimate pentru Ferencvarosi (F) și 1,10 pentru Pecsi MFC (F), adică 3,30 în total. Cu aceste valori, Ferencvarosi (F) câștigă în 62% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Pecsi MFC (F) câștigă în 18%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 25 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Ferencvarosi (F) | Pecsi MFC (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 2,40 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 15 (3,0) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 20% | 0% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 4 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,20 | 1,10 |
| Șanse de victorie (model) | 62% | 18% |
Goluri estimate
2,20 – 1,10 · total 3,30
1X2 model
62% · 20% · 18%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
59% · cotă corectă 1.69
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| Ferencvaros. ↓ / Pecsi MFC (. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,7 | 4,1 | 2,2 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 8,1 | 8,9 | 4,9 | 1,8 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 8,9 | 9,8 | 5,4 | 2,0 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 6,5 | 7,2 | 4,0 | 1,5 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 3,6 | 4,0 | 2,2 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 1,6 | 1,7 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ferencvarosi (F), coloane = goluri Pecsi MFC (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 4,8 goluri, față de 3,30 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Ferencvarosi (F) are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.04 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56). Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69). Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 01.04.26 | Pecsi MFC (F) – Ferencvarosi (F) | — | 0–9 |
| 27.09.25 | Ferencvarosi (F) – Pecsi MFC (F) | — | 4–0 |
| 29.03.25 | Pecsi MFC (F) – Ferencvarosi (F) | — | 0–3 |
| 28.09.24 | Ferencvarosi (F) – Pecsi MFC (F) | 1–0 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Ferencvarosi (F) – Pecsi MFC (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Ferencvarosi (F) – Pecsi MFC (F)?
Meciul face parte din NB I (F) (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Ferencvarosi (F) – Pecsi MFC (F)?
Cotele 1X2 sunt 1.04 / 10.00 / 21.00. Fără marjă, asta înseamnă 87% pentru Ferencvarosi (F), 9% egal și 4% pentru Pecsi MFC (F), cu Ferencvarosi (F) favorită la cota 1.04.
Câte goluri se așteaptă în Ferencvarosi (F) – Pecsi MFC (F)?
Modelul nostru estimează 3,30 goluri (2,20 pentru Ferencvarosi (F), 1,10 pentru Pecsi MFC (F)). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 2–1.