Sâmbătă17 octombrie
Live 250 Pune pont

UngariaUngaria · NB I (F)

Budapest Honved FC (F) – Szent Mihaly SE (F)

16:00 Duminică, 18 octombrie
Szent Mihaly SE (F)
VÎÎÎV
11.36 X4.50 26.30
1X1.05 X22.65 121.13

Ultimele 5 / 5: Budapest Honved FC (F) marchează 3.8 și primește 0.4. Szent Mihaly SE (F) 1.0 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 66% · Egal 20% · Oaspete 14%

Goluri / meci

3.8 + 1.0

Peste 2.5

1.59 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.85 · Nu 1.85

Analiză Budapest Honved FC (F) – Szent Mihaly SE (F)

Budapest Honved FC (F) o primește pe Szent Mihaly SE (F) duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în NB I (F) (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Budapest Honved FC (F) are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 19 goluri marcate și 2 goluri primite (3,8 marcate și 0,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Szent Mihaly SE (F) are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Budapest Honved FC (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Budapest Honved FC (F) a câștigat 3, Szent Mihaly SE (F) a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 21.02.2026, s-a terminat Budapest Honved FC (F) 2–0 Szent Mihaly SE (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.36 / 4.50 / 6.30. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 66% pentru Budapest Honved FC (F), 20% pentru egal și 14% pentru Szent Mihaly SE (F). Favorită e Budapest Honved FC (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.59 și sub 2.5 la 2.20, adică 58% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.85 și Nu la 1.85.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,70 – 0,70) și cele deduse din cote (2,13 – 0,88) și ajunge la 2,42 goluri estimate pentru Budapest Honved FC (F) și 0,79 pentru Szent Mihaly SE (F), adică 3,21 în total. Cu aceste valori, Budapest Honved FC (F) câștigă în 74% din cazuri, egalul iese în 16%, iar Szent Mihaly SE (F) câștigă în 10%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 11,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorBudapest Honved FC (F)Szent Mihaly SE (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î4-0-12-0-3
Puncte / meci2,401,20
Goluri marcate (medie)19 (3,8)5 (1,0)
Goluri primite (medie)2 (0,4)8 (1,6)
% Peste 2.560%40%
% GG20%20%
Victorii H2H (4 meciuri)31
Goluri estimate (model)2,420,79
Șanse de victorie (model)74%10%

Goluri estimate

2,42 – 0,79 · total 3,21

1X2 model

74% · 16% · 10%

Peste 2.5 model

62% · cotă corectă 1.61

GG model

50% · cotă corectă 2.00

Distribuția golurilor
4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Budapest Ho. ↓ / Szent Mihal. →012345
0 4,0 3,2 1,3 0,3 0,1 0,0
1 9,8 7,7 3,0 0,8 0,2 0,0
2 11,8 9,3 3,7 1,0 0,2 0,0
3 9,5 7,5 3,0 0,8 0,2 0,0
4 5,8 4,6 1,8 0,5 0,1 0,0
5 2,8 2,2 0,9 0,2 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Budapest Honved FC (F), coloane = goluri Szent Mihaly SE (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Szent Mihaly SE (F). Szent Mihaly SE (F) primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,0 goluri, față de 3,21 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Budapest Honved FC (F) are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.36 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.59 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–0 (11,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.8
Goluri / meci
1.0
0.4
Primite / meci
1.6
80%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
40%
20%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Budapest Honved FC (F) – Szent Mihaly SE (F)?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Budapest Honved FC (F) – Szent Mihaly SE (F)?

Meciul face parte din NB I (F) (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Budapest Honved FC (F) – Szent Mihaly SE (F)?

Cotele 1X2 sunt 1.36 / 4.50 / 6.30. Fără marjă, asta înseamnă 66% pentru Budapest Honved FC (F), 20% egal și 14% pentru Szent Mihaly SE (F), cu Budapest Honved FC (F) favorită la cota 1.36.

Câte goluri se așteaptă în Budapest Honved FC (F) – Szent Mihaly SE (F)?

Modelul nostru estimează 3,21 goluri (2,42 pentru Budapest Honved FC (F), 0,79 pentru Szent Mihaly SE (F)). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 2–0.

Alte meciuri din NB I (F)
17.10
14:30
Ujpest (F) – ETO Gyor (F) 1–0