Diosgyori VTK (F) – Szekszardi (F)
Ultimele 5 / 5: Diosgyori VTK (F) marchează 1.0 și primește 5.0. Szekszardi (F) 0.4 / 3.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 55% · Egal 22% · Oaspete 23%
Goluri / meci
1.0 + 0.4
Peste 2.5
— · forma 80% / 100%
GG
—
Analiză Diosgyori VTK (F) – Szekszardi (F)
Diosgyori VTK (F) o primește pe Szekszardi (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în NB I (F) (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Diosgyori VTK (F) are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 25 de goluri primite (1,0 marcate și 5,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Szekszardi (F) are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 19 goluri primite (0,4 marcate și 3,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Szekszardi (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Diosgyori VTK (F) a câștigat 2, Szekszardi (F) a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 02.05.2026, s-a terminat Szekszardi (F) 3–0 Diosgyori VTK (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.64 / 4.15 / 3.85. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 55% pentru Diosgyori VTK (F), 22% pentru egal și 23% pentru Szekszardi (F). Favorită e Diosgyori VTK (F).
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,40 goluri estimate pentru Diosgyori VTK (F) și 2,70 pentru Szekszardi (F), adică 5,10 în total. Cu aceste valori, Diosgyori VTK (F) câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Szekszardi (F) câștigă în 46%. Peste 2.5 goluri are 88%, GG are 85%, iar cel mai probabil scor exact este 2–2, cu 6,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 19 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Diosgyori VTK (F) | Szekszardi (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-0-5 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 0,00 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 25 (5,0) | 19 (3,8) |
| % Peste 2.5 | 80% | 100% |
| % GG | 60% | 20% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,40 | 2,70 |
| Șanse de victorie (model) | 36% | 46% |
Goluri estimate
2,40 – 2,70 · total 5,10
1X2 model
36% · 18% · 46%
Peste 2.5 model
88% · cotă corectă 1.14
GG model
85% · cotă corectă 1.18
Sub 2.5: 12% · Peste 2.5: 88% · total goluri în 90 de minute
| Diosgyori V. ↓ / Szekszardi . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0,6 | 1,6 | 2,2 | 2,0 | 1,4 | 0,7 |
| 1 | 1,5 | 4,0 | 5,3 | 4,8 | 3,2 | 1,7 |
| 2 | 1,8 | 4,7 | 6,4 | 5,8 | 3,9 | 2,1 |
| 3 | 1,4 | 3,8 | 5,1 | 4,6 | 3,1 | 1,7 |
| 4 | 0,8 | 2,3 | 3,1 | 2,8 | 1,9 | 1,0 |
| 5 | 0,4 | 1,1 | 1,5 | 1,3 | 0,9 | 0,5 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Diosgyori VTK (F), coloane = goluri Szekszardi (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Diosgyori VTK (F). Diosgyori VTK (F) primește 5,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Szekszardi (F). Szekszardi (F) primește 3,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Szekszardi (F). Szekszardi (F) a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Favorit fără formă. Diosgyori VTK (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 3,2 goluri, față de 5,10 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Diosgyori VTK (F) 36%, egal 18%, Szekszardi (F) 46%. Peste 2.5 goluri are 88% în model (cotă corectă 1.14). Ambele marchează (GG) are 85% în model (cotă corectă 1.18). Scorul cel mai probabil: 2–2 (6,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 02.05.26 | Szekszardi (F) – Diosgyori VTK (F) | 0–0 | 3–0 |
| 02.11.25 | Diosgyori VTK (F) – Szekszardi (F) | — | 2–0 |
| 16.03.25 | Diosgyori VTK (F) – Szekszardi (F) | — | 1–1 |
| 14.09.24 | Szekszardi (F) – Diosgyori VTK (F) | — | 2–2 |
| 09.03.24 | Diosgyori VTK (F) – Szekszardi (F) | — | 4–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Diosgyori VTK (F) – Szekszardi (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Diosgyori VTK (F) – Szekszardi (F)?
Meciul face parte din NB I (F) (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Diosgyori VTK (F) – Szekszardi (F)?
Cotele 1X2 sunt 1.64 / 4.15 / 3.85. Fără marjă, asta înseamnă 55% pentru Diosgyori VTK (F), 22% egal și 23% pentru Szekszardi (F), cu Diosgyori VTK (F) favorită la cota 1.64.
Câte goluri se așteaptă în Diosgyori VTK (F) – Szekszardi (F)?
Modelul nostru estimează 5,10 goluri (2,40 pentru Diosgyori VTK (F), 2,70 pentru Szekszardi (F)). Peste 2.5 goluri are 88%, GG are 85%, iar cel mai probabil scor este 2–2.