Ujpest (F) – ETO Gyor (F)
Ultimele 5 / 5: Ujpest (F) marchează 2.2 și primește 0.4. ETO Gyor (F) 2.4 / 0.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 28% · Egal 27% · Oaspete 46%
Goluri / meci
2.2 + 2.4
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Ujpest (F) – ETO Gyor (F)
Ujpest (F) o primește pe ETO Gyor (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:30 (ora României), în NB I (F) (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Ujpest (F) are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 2 goluri primite (2,2 marcate și 0,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. ETO Gyor (F) are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 1 gol primite (2,4 marcate și 0,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Ujpest (F) a câștigat 0, ETO Gyor (F) a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 02.05.2026, s-a terminat ETO Gyor (F) 1–0 Ujpest (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.25 / 3.40 / 1.97. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 28% pentru Ujpest (F), 27% pentru egal și 46% pentru ETO Gyor (F). Favorită e ETO Gyor (F).
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,20 goluri estimate pentru Ujpest (F) și 1,40 pentru ETO Gyor (F), adică 2,60 în total. Cu aceste valori, Ujpest (F) câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 26%, iar ETO Gyor (F) câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,5%.
| Indicator | Ujpest (F) | ETO Gyor (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 2,40 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 11 (2,2) | 12 (2,4) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 1 (0,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 20% | 0% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,20 | 1,40 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 42% |
Goluri estimate
1,20 – 1,40 · total 2,60
1X2 model
32% · 26% · 42%
Peste 2.5 model
48% · cotă corectă 2.08
GG model
53% · cotă corectă 1.89
Sub 2.5: 52% · Peste 2.5: 48% · total goluri în 90 de minute
| Ujpest (F) ↓ / ETO Gyor (F) → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,4 | 10,4 | 7,3 | 3,4 | 1,2 | 0,3 |
| 1 | 8,9 | 12,5 | 8,7 | 4,1 | 1,4 | 0,4 |
| 2 | 5,3 | 7,5 | 5,2 | 2,4 | 0,9 | 0,2 |
| 3 | 2,1 | 3,0 | 2,1 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 0,6 | 0,9 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ujpest (F), coloane = goluri ETO Gyor (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.25 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 02.05.26 | ETO Gyor (F) – Ujpest (F) | 1–0 | 1–0 |
| 01.11.25 | Ujpest (F) – ETO Gyor (F) | 0–0 | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Ujpest (F) – ETO Gyor (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Ujpest (F) – ETO Gyor (F)?
Meciul face parte din NB I (F) (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Ujpest (F) – ETO Gyor (F)?
Cotele 1X2 sunt 3.25 / 3.40 / 1.97. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru Ujpest (F), 27% egal și 46% pentru ETO Gyor (F), cu ETO Gyor (F) favorită la cota 1.97.
Câte goluri se așteaptă în Ujpest (F) – ETO Gyor (F)?
Modelul nostru estimează 2,60 goluri (1,20 pentru Ujpest (F), 1,40 pentru ETO Gyor (F)). Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.