Asteras Tripolis (F) – Odysseas Glyfadas (F)
Ultimele 5 / 5: Asteras Tripolis (F) marchează 2.0 și primește 1.4. Odysseas Glyfadas (F) 0.6 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 86% · Egal 10% · Oaspete 4%
Goluri / meci
2.0 + 0.6
Peste 2.5
— · forma 40% / 40%
GG
—
Analiză Asteras Tripolis (F) – Odysseas Glyfadas (F)
Asteras Tripolis (F) o primește pe Odysseas Glyfadas (F) duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Super League (F) (Grecia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Asteras Tripolis (F) are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 7 goluri primite (2,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Odysseas Glyfadas (F) are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 6 goluri primite (0,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, Asteras Tripolis (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Asteras Tripolis (F) a câștigat 1, Odysseas Glyfadas (F) a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 02.05.2026, s-a terminat Asteras Tripolis (F) 1–0 Odysseas Glyfadas (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.05 / 9.00 / 22.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 86% pentru Asteras Tripolis (F), 10% pentru egal și 4% pentru Odysseas Glyfadas (F). Favorită e Asteras Tripolis (F).
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Asteras Tripolis (F) și 1,00 pentru Odysseas Glyfadas (F), adică 2,60 în total. Cu aceste valori, Asteras Tripolis (F) câștigă în 51% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Odysseas Glyfadas (F) câștigă în 24%. Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 11,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 35 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Asteras Tripolis (F) | Odysseas Glyfadas (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 1,80 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 20% | 0% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 1,00 |
| Șanse de victorie (model) | 51% | 24% |
Goluri estimate
1,60 – 1,00 · total 2,60
1X2 model
51% · 25% · 24%
Peste 2.5 model
48% · cotă corectă 2.08
GG model
50% · cotă corectă 2.00
Sub 2.5: 52% · Peste 2.5: 48% · total goluri în 90 de minute
| Asteras Tri. ↓ / Odysseas Gl. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,4 | 7,4 | 3,7 | 1,2 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 11,9 | 11,9 | 5,9 | 2,0 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 9,5 | 9,5 | 4,8 | 1,6 | 0,4 | 0,1 |
| 3 | 5,1 | 5,1 | 2,5 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 2,0 | 2,0 | 1,0 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,6 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Asteras Tripolis (F), coloane = goluri Odysseas Glyfadas (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Asteras Tripolis (F) are 51% în model (cotă corectă 1.96), dar cota 1.05 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Scorul cel mai probabil: 1–0 (11,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 02.05.26 | Asteras Tripolis (F) – Odysseas Glyfadas (F) | 1–0 | 1–0 |
| 14.12.25 | Odysseas Glyfadas (F) – Asteras Tripolis (F) | — | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Asteras Tripolis (F) – Odysseas Glyfadas (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Asteras Tripolis (F) – Odysseas Glyfadas (F)?
Meciul face parte din Super League (F) (Grecia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Asteras Tripolis (F) – Odysseas Glyfadas (F)?
Cotele 1X2 sunt 1.05 / 9.00 / 22.00. Fără marjă, asta înseamnă 86% pentru Asteras Tripolis (F), 10% egal și 4% pentru Odysseas Glyfadas (F), cu Asteras Tripolis (F) favorită la cota 1.05.
Câte goluri se așteaptă în Asteras Tripolis (F) – Odysseas Glyfadas (F)?
Modelul nostru estimează 2,60 goluri (1,60 pentru Asteras Tripolis (F), 1,00 pentru Odysseas Glyfadas (F)). Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 1–0.