AE Kifisia (F) – REA (F)
Ultimele 5 / 5: AE Kifisia (F) marchează 1.6 și primește 2.0. REA (F) 1.8 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 21% · Egal 23% · Oaspete 57%
Goluri / meci
1.6 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 80% / 40%
GG
—
Analiză AE Kifisia (F) – REA (F)
AE Kifisia (F) o primește pe REA (F) duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Super League (F) (Grecia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
AE Kifisia (F) are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 10 goluri primite (1,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. REA (F) are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 5 goluri primite (1,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, AE Kifisia (F) a câștigat 0, REA (F) a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 4. Ultima întâlnire, pe 22.03.2026, s-a terminat REA (F) 2–2 AE Kifisia (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.35 / 4.00 / 1.59. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 21% pentru AE Kifisia (F), 23% pentru egal și 57% pentru REA (F). Favorită e REA (F).
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru AE Kifisia (F) și 1,90 pentru REA (F), adică 3,20 în total. Cu aceste valori, AE Kifisia (F) câștigă în 26% din cazuri, egalul iese în 22%, iar REA (F) câștigă în 52%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,1%.
| Indicator | AE Kifisia (F) | REA (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 40% | 20% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,30 | 1,90 |
| Șanse de victorie (model) | 26% | 52% |
Goluri estimate
1,30 – 1,90 · total 3,20
1X2 model
26% · 22% · 52%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| AE Kifisia . ↓ / REA (F) → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,1 | 7,7 | 7,4 | 4,7 | 2,2 | 0,8 |
| 1 | 5,3 | 10,1 | 9,6 | 6,1 | 2,9 | 1,1 |
| 2 | 3,4 | 6,5 | 6,2 | 3,9 | 1,9 | 0,7 |
| 3 | 1,5 | 2,8 | 2,7 | 1,7 | 0,8 | 0,3 |
| 4 | 0,5 | 0,9 | 0,9 | 0,6 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri AE Kifisia (F), coloane = goluri REA (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: AE Kifisia (F). AE Kifisia (F) primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie REA (F) are 52% în model (cotă corectă 1.92), dar cota 1.59 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 22.03.26 | REA (F) – AE Kifisia (F) | 2–0 | 2–2 |
| 09.11.25 | AE Kifisia (F) – REA (F) | 0–0 | 1–3 |
| 01.03.25 | AE Kifisia (F) – REA (F) | 1–0 | 2–2 |
| 02.11.24 | REA (F) – AE Kifisia (F) | 2–0 | 4–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe AE Kifisia (F) – REA (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă AE Kifisia (F) – REA (F)?
Meciul face parte din Super League (F) (Grecia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre AE Kifisia (F) – REA (F)?
Cotele 1X2 sunt 4.35 / 4.00 / 1.59. Fără marjă, asta înseamnă 21% pentru AE Kifisia (F), 23% egal și 57% pentru REA (F), cu REA (F) favorită la cota 1.59.
Câte goluri se așteaptă în AE Kifisia (F) – REA (F)?
Modelul nostru estimează 3,20 goluri (1,30 pentru AE Kifisia (F), 1,90 pentru REA (F)). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.