Sâmbătă17 octombrie
Live 28 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 3.Division

Fana – Fyllingsdalen

Fana
VVÎVV
17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Fyllingsdalen
ÎÎÎÎÎ
11.04 X11.00 217.00
1X— X26.60 12—

Ultimele 5 / 5: Fana marchează 3.2 și primește 1.4. Fyllingsdalen 0.8 / 3.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 87% · Egal 8% · Oaspete 5%

Goluri / meci

3.2 + 0.8

Peste 2.5

— · forma 100% / 80%

GG

Da 1.65 · Nu 2.12

Analiză Fana – Fyllingsdalen

Fana o primește pe Fyllingsdalen sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Fana are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 7 goluri primite (3,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Fyllingsdalen are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 19 goluri primite (0,8 marcate și 3,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Fana stă mai bine, cu o diferență de 2,40 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Fana a câștigat 2, Fyllingsdalen a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 13.06.2026, s-a terminat Fyllingsdalen 0–2 Fana.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.04 / 11.00 / 17.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 87% pentru Fana, 8% pentru egal și 5% pentru Fyllingsdalen. Favorită e Fana. Pentru GG, Da e la 1.65 și Nu la 2.12.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 3,50 goluri estimate pentru Fana și 1,10 pentru Fyllingsdalen, adică 4,60 în total. Cu aceste valori, Fana câștigă în 81% din cazuri, egalul iese în 11%, iar Fyllingsdalen câștigă în 8%. Peste 2.5 goluri are 83%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 3–1, cu 7,9%.

Statistici-cheie
IndicatorFanaFyllingsdalen
Meciuri analizate55
V-E-Î4-0-10-0-5
Puncte / meci2,400,00
Goluri marcate (medie)16 (3,2)4 (0,8)
Goluri primite (medie)7 (1,4)19 (3,8)
% Peste 2.5100%80%
% GG60%60%
Victorii H2H (3 meciuri)21
Goluri estimate (model)3,501,10
Șanse de victorie (model)81%8%

Goluri estimate

3,50 – 1,10 · total 4,60

1X2 model

81% · 11% · 8%

Peste 2.5 model

83% · cotă corectă 1.20

GG model

65% · cotă corectă 1.54

Distribuția golurilor
1%0
5%1
11%2
16%3
19%4
48%5+

Sub 2.5: 17% · Peste 2.5: 83% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Fana ↓ / Fyllingsdal. →012345
0 1,0 1,1 0,6 0,2 0,1 0,0
1 3,5 3,9 2,1 0,8 0,2 0,0
2 6,2 6,8 3,7 1,4 0,4 0,1
3 7,2 7,9 4,3 1,6 0,4 0,1
4 6,3 6,9 3,8 1,4 0,4 0,1
5 4,4 4,8 2,7 1,0 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Fana, coloane = goluri Fyllingsdalen.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Fyllingsdalen. Fyllingsdalen primește 3,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Fana are 81% în model (cotă corectă 1.23), dar cota 1.04 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 83% în model (cotă corectă 1.20). Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.65 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 3–1 (7,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.2
Goluri / meci
0.8
1.4
Primite / meci
3.8
80%
Victorii
0%
100%
Peste 2.5
80%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Fana – Fyllingsdalen?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Fana – Fyllingsdalen?

Meciul face parte din 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Fana – Fyllingsdalen?

Cotele 1X2 sunt 1.04 / 11.00 / 17.00. Fără marjă, asta înseamnă 87% pentru Fana, 8% egal și 5% pentru Fyllingsdalen, cu Fana favorită la cota 1.04.

Câte goluri se așteaptă în Fana – Fyllingsdalen?

Modelul nostru estimează 4,60 goluri (3,50 pentru Fana, 1,10 pentru Fyllingsdalen). Peste 2.5 goluri are 83%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 3–1.

Alte meciuri din 3.Division
17.10
13:00
Kongsvinger 2 – Fauske/Sprint 1.603.85
17.10
13:30
Forde – Djerv 1919 4.101.53
17.10
14:00
Nordstrand – Heming 2.951.90
17.10
14:00
Grei – Gamle Oslo 3.551.66
17.10
14:30
Konnerud – Asker 6.301.26
17.10
15:00
Baerum – Ullern 1.763.20