Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

SUASUA · USL Championship

San Antonio – New Mexico United

San Antonio
EÎÎEE
03:30 Duminică, 18 octombrie
New Mexico United
VVÎÎE
11.80 X3.65 23.80
1X1.21 X21.87 121.22

Ultimele 5 / 5: San Antonio marchează 0.0 și primește 1.6. New Mexico United 1.4 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 51% · Egal 25% · Oaspete 24%

Goluri / meci

0.0 + 1.4

Peste 2.5

1.68 · forma 20% / 60%

GG

Da 1.65 · Nu 2.10

Analiză San Antonio – New Mexico United

San Antonio o primește pe New Mexico United duminică, 18 octombrie, ora 03:30 (ora României), în USL Championship (SUA). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

San Antonio are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 0 goluri marcate și 8 goluri primite (0,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. New Mexico United are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, New Mexico United stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, San Antonio a câștigat 2, New Mexico United a câștigat 5, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,1 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 8. Ultima întâlnire, pe 30.08.2026, s-a terminat New Mexico United 1–2 San Antonio.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.80 / 3.65 / 3.80. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 51% pentru San Antonio, 25% pentru egal și 24% pentru New Mexico United. Favorită e San Antonio. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.68 și sub 2.5 la 2.05, adică 55% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.65 și Nu la 2.10.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,60 – 1,50) și cele deduse din cote (1,74 – 1,14) și ajunge la 1,17 goluri estimate pentru San Antonio și 1,32 pentru New Mexico United, adică 2,49 în total. Cu aceste valori, San Antonio câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 27%, iar New Mexico United câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 18 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorSan AntonioNew Mexico United
Meciuri analizate55
V-E-Î0-3-22-1-2
Puncte / meci0,601,40
Goluri marcate (medie)0 (0,0)7 (1,4)
Goluri primite (medie)8 (1,6)6 (1,2)
% Peste 2.520%60%
% GG0%60%
Victorii H2H (8 meciuri)25
Goluri estimate (model)1,171,32
Șanse de victorie (model)33%40%

Goluri estimate

1,17 – 1,32 · total 2,49

1X2 model

33% · 27% · 40%

Peste 2.5 model

45% · cotă corectă 2.22

GG model

51% · cotă corectă 1.96

Distribuția golurilor
8%0
21%1
26%2
21%3
13%4
11%5+

Sub 2.5: 55% · Peste 2.5: 45% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
San Antonio ↓ / New Mexico . →012345
0 8,3 10,9 7,2 3,2 1,0 0,3
1 9,7 12,8 8,5 3,7 1,2 0,3
2 5,7 7,5 4,9 2,2 0,7 0,2
3 2,2 2,9 1,9 0,8 0,3 0,1
4 0,6 0,9 0,6 0,2 0,1 0,0
5 0,2 0,2 0,1 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri San Antonio, coloane = goluri New Mexico United.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: San Antonio. San Antonio primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: San Antonio. San Antonio a marcat doar 0 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,10 goluri, cotele doar 2,88. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. San Antonio e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și meciuri decise la general, iar modelul calculează doar cele 90 de minute.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: San Antonio 33%, egal 27%, New Mexico United 40%. Sub 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 2.05 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.0
Goluri / meci
1.4
1.6
Primite / meci
1.2
0%
Victorii
40%
20%
Peste 2.5
60%
0%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe San Antonio – New Mexico United?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 03:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă San Antonio – New Mexico United?

Meciul face parte din USL Championship (SUA). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre San Antonio – New Mexico United?

Cotele 1X2 sunt 1.80 / 3.65 / 3.80. Fără marjă, asta înseamnă 51% pentru San Antonio, 25% egal și 24% pentru New Mexico United, cu San Antonio favorită la cota 1.80.

Câte goluri se așteaptă în San Antonio – New Mexico United?

Modelul nostru estimează 2,49 goluri (1,17 pentru San Antonio, 1,32 pentru New Mexico United). Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din USL Championship
18.10
02:00
Hartford Athletic – Brooklyn FC 1.425.80
18.10
02:00
Miami FC – Charleston Battery 2.952.15
18.10
02:00
Louisville City – Indy Eleven 1.714.10
18.10
03:00
Tulsa – Oakland Roots 1.973.45