Zurich II – YF Juventus
Ultimele 5 / 5: Zurich II marchează 2.0 și primește 1.8. YF Juventus 1.4 / 0.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 25% · Oaspete 34%
Goluri / meci
2.0 + 1.4
Peste 2.5
— · forma 100% / 0%
GG
—
Analiză Zurich II – YF Juventus
Zurich II o primește pe YF Juventus sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Promotion League (Elvetia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Zurich II are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 9 goluri primite (2,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. YF Juventus are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 1 gol primite (1,4 marcate și 0,2 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, YF Juventus stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.25 / 3.65 / 2.67. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 41% pentru Zurich II, 25% pentru egal și 34% pentru YF Juventus. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Zurich II și 1,60 pentru YF Juventus, adică 2,70 în total. Cu aceste valori, Zurich II câștigă în 26% din cazuri, egalul iese în 25%, iar YF Juventus câștigă în 49%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 15 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Zurich II | YF Juventus |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 4-1-0 |
| Puncte / meci | 1,00 | 2,60 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 1 (0,2) |
| % Peste 2.5 | 100% | 0% |
| % GG | 80% | 20% |
| Goluri estimate (model) | 1,10 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 26% | 49% |
Goluri estimate
1,10 – 1,60 · total 2,70
1X2 model
26% · 25% · 49%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
53% · cotă corectă 1.89
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Zurich II ↓ / YF Juventus → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,7 | 10,8 | 8,6 | 4,6 | 1,8 | 0,6 |
| 1 | 7,4 | 11,8 | 9,5 | 5,0 | 2,0 | 0,6 |
| 2 | 4,1 | 6,5 | 5,2 | 2,8 | 1,1 | 0,4 |
| 3 | 1,5 | 2,4 | 1,9 | 1,0 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,4 | 0,7 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Zurich II, coloane = goluri YF Juventus.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Zurich II. Zurich II primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.41 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Zurich II – YF Juventus?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Zurich II – YF Juventus?
Meciul face parte din Promotion League (Elvetia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Zurich II – YF Juventus?
Cotele 1X2 sunt 2.25 / 3.65 / 2.67. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Zurich II, 25% egal și 34% pentru YF Juventus, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Zurich II – YF Juventus?
Modelul nostru estimează 2,70 goluri (1,10 pentru Zurich II, 1,60 pentru YF Juventus). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.